Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Feljelenthető az illető?

Feljelenthető az illető?

Figyelt kérdés

Lehetséges hogy komolytalan lesz a kérdésem, de eddig nem szenteltem a dolognak nagy figyelmet, de mára úgy érzem elharapódzott. Röviden: Megosztott házban élünk a párommal angliában. Van 1 fiú lakótársam, aki rendszeresen körbevizeli a wc-t, és nem húzza le maga után. Többször beszéltem/tünk vele a párommal csak sunyin vigyorgott. Ki is írtam papírra, amit ő poénosnak gondolt és megfordított. Azt gondolom, hogy jogom van tiszta normális rendezett wc-t használni, én takarítom egyedüli nőként a házban. Mások nem szólnak ezért, mert a ház 2 szintes, az emeleti lakók a fenti mosdót használják, a lentit csak 4-en használjuk (a párom, és én) rajtunk kívül még 2-en, abból az egyik srácról tudom, hogy nagyon pedáns. Az illető egyén pedig igénytelen. Az ügynökség felé már jeleztem a problémát, hivatkozva az általuk kiadott házirendre, de nem tudnak mit tenni. Közös erővel "ki lehet szavazni" embereket, ha nem úgy viselkednek ahogyan ez közösségben elvárható, de nagyon jó haverságot alakított ki a többi lakók némelyével.

Lehet hogy a történet gyerekes, és vicces (magam sem hiszem el, hogy ilyen "apróságból" kell ügyet csinálnom), de ez kezd ellenem irányulni úgy érzem. Több okát is látom az utálatnak felém (amikor oda költöztünk a srácnak át kellett másik szobába költözni, azért mert megosztott szobában egyedül lakott fél lakbért fizetve, így át költöztették "miattunk" hogy 2 főnek ürüljön a szoba ((ez egyébként bevett szokás, tehát teljesen normális)) Azonkívül amikor első ízben jeleztem a wc, vagyis közös helyiség kulturált használatát, akkor hallottam, hogy másokat "lázított" ellenem, felháborodva:"-látod mit írt ki??"-kérdezgetett minden pasit. Majd mosogatta a chef kését, és közölte, hogy "-most legszívesebben megszurkálna valakit, így döfködném b**d meg!!"- hangzott. Ekkor röhögött. Azt érzem ennél az egyénnél, hogy mintha szándékosan kezdene ki. Próbáltunk már beszélni vele, nem vezetett sehová, mert a képünkbe röhög bólogatva, tehát lesajnálja azt amit normális hangnembe, kulturáltan mond az ember.

Bocsánat, hogy hosszú a semmiségnek tűnő történet, de a kérdésem az lenne, hogy ebben az esetben mit tehetek??? Nem akartam ebből személyes ügyet, de miután nem személyes ügyben kötök bele (nem érdekel az élete, csak rendezett wc-t akarok mint minden kulturált ember) úgy érzem ez most már személyes ügy lett. Szóval mi a teendőm tovább? Normális válaszokat köszönöm.


2013. júl. 26. 07:57
 1/2 anonim ***** válasza:
Úgy tűnik, ez a te problémád és nem az övé. Így ne kiszavaztassad, hanem szedd össze a cuccod, és költözz el.
2013. júl. 26. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Aha, szóval én költözzek (ami nem is lenne rossz ötlet, csak nem egyszerű) igénytelen emberekkel nem tudok együtt élni....köszönöm a válaszod, szép napot!! :)
2013. júl. 26. 08:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!