Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Panelban lakom albérletben és...

Panelban lakom albérletben és a közösképviselő a személyes adatainkat kéri adószám, személyi szám-igazolvány számát. A nyilvántartásra hivatkozva. Köteles vagyok neki ezt megadni jogaban áll ilyen adatokat kérni?

Figyelt kérdés
Jogok,

2013. júl. 26. 18:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
2%
Nem vagy köteles. Ő sem köteles megtűrni a házban. :)
2013. júl. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem a közös képviselőé a ház!
2013. júl. 26. 18:21
 3/13 anonim ***** válasza:
93%

Erről nem hallottam még sehol.

Kérdezz rá, hogy konkrétan milyen nyilvántartásra gondol milyen jogszabály alapján. Adja meg a konkrét törvényt/jogszabályt, paragrafust. Vagy túlbuzgóskodik, vagy félreért valamit.

2013. júl. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Kérdeztem és azt mondta,hogy nyilvántartást tartanak a ház lakóiről.Hogy ha van valami balhé ki adjanak a rendőrségnek.

Mert volt valami balhé a lépcsőházban.

Ennyit mondott.

2013. júl. 26. 18:29
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

A társasházi törvény alapján. Az adószámodat túlbuzgóságból kérheti csak - nem kell megadnod. De a neved, születési adataid, és személyi igazolványod száma elkérhető. Szokták az anyja nevét, ha nagyon gyakori a név, vagy kissé túl alapos a képviselő.

A THT előírja a lakónyilvántartó könyv vezetését, de az albérlőt csak bejelenteni kell (a tulajdonosnak), az adatkezelés nincs pontosan szabályozva (ahogy sokkal fontosabb helyzetekben se - ilyen minőségű a törvénykezésünk).

2013. júl. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
ill ha van valami szövetkezeti tartozás eljárást indítsanak.
2013. júl. 26. 18:31
 7/13 anonim ***** válasza:
6%
Törvény elég pontatlan de a személyi számod köteles vagy megadni. De nem értem hogy ez miért probléma.
2013. júl. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Azt én sem értem, hogy az albérlő ennyire részletes adataihoz mi köze... A tulajdonosét még érteném, az albérlőt meg a tulaj problémája...
2013. júl. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

lehet, hogy a NAV-nál akar felnyomni


nyilatkoztasd le, hogy mi alapján, és milyen szabályok szerint akarja KEZELNI az adataidat.

2013. júl. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Azért volt probléma mert nem tudtam ,hogy jogában áll ilyen adatokat ki kérnie mivel itt lakom 2 éve és eddig nem kérdte.

Félek,hogy vissza akar élni az adataimmal.

2013. júl. 26. 19:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!