Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha felmondok a munkahelyemen...

Ha felmondok a munkahelyemen (tegyük fel, hogy közös megegyezéssel), akkor kötelesek nekem időarányosan kifizetni a műszakvezetői pótlékot is vagy csak az alapbéremet?

Figyelt kérdés
A munkaszerződésemben úgy van benne a fizetésem, hogy X ft alapbér + Y ft műszakvezetői pótlék (természetesen bruttóban). Ha felmondok közös megegyezéssel tegyük fel, 15-én és eltekintenek a felmondási időtől (ideális esetben) vagy ha mégsem és ledolgozom a 30 nap felmondási időt, akkor kötelesek nekem időarányosan arra a hónapra kifizetni a műszakvezetői pótlékot vagy csak az alapbérem rám eső részét?

2013. júl. 29. 23:03
 1/2 anonim ***** válasza:
Közös megegyezés lényege, hogy a felek közösen megegyeznek a feltételekben.
2013. júl. 29. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Első válaszolóval értek egyet. A felmondás a munkaszerződés egyoldalú megszüntetése, míg a közös megegyezéshez mindkét fél beleegyezése kell.

Amúgy nyilvánvalóan ki kell fizetnie minden pótlékot, nemcsak az alapfizetést.

2013. júl. 30. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!