Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ukrajnából lehet küldeni...

Ukrajnából lehet küldeni Magyarországra cigarettát postán?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor milyen mennyiségben és milyen módon? Úgy hallottam, hogy ajándékként lehet küldeni, de nem vagyok biztos benne
2013. aug. 5. 18:16
 1/4 Komplikato ***** válasza:
Szerintem mennyiség függő, és nagy mennyiség esetén biztos, hogy jövedéki csalásnak számít. Határon 800 szálat lehet áthozni, postán nem tudom, biztos le van írva valahol ...
2013. aug. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Postaköltséggel számolva nem lesz olcsóbb mintha itthon vennéd.
2013. aug. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
bármit lehet küldeni, de elszámoltatják a címzettet, ha észlelik a cselekményt. elkobozzák és kiszabnak büntetést rá. ha ellent mondasz, hogy nem tehetsz hogy küldeményt kaptál, tovább megy az ügy a bírósági szakaszba, de be kell fizetni előre az eljárási költséget. aztán 2 év múlva lesz egy tárgyalás, ahol elítélnek, majd a másodfok.
2013. aug. 8. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ezt így nem hiszem. Van egy megszabott mennyiség, ha jól tudom 1 karton (10 db) amit szabadon lehet küldeni. Ha ennél több van, akkor gondolom természetesen eljárás indulhat, bár szerintem csak nagyobb mennyiségnél foglalkoznak ezzel.
2013. aug. 8. 23:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!