Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megélhetés szempontából...

Megélhetés szempontából érdemes Magyarországra költözni Ukrajnából?

Figyelt kérdés
Nekem matek diplomám van,a feleségemnek magyar nyelv és irodalom.Ukrajnába a kezdő tanári fizetés kb 900 Gr ami kb 22 ezer forintnak felel meg :-S
2010. máj. 15. 14:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha kapsz munkát. Itt született diplomásnak se könnyű, pláne ha tanár (bár matektanár nincs olyan sok). Persze még egyéb akadályok is felmerülhetnek, pl. állampolgárság (de ezt valószínűleg rövid időn belül megadja mindenkinek az új kormány, ha kéri), na meg ha nem magyarországi diploma, akkor azt is honosítani kell.
2010. máj. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tudom,h honositani kell.Plusz ha költöznék Magyarorságra szeretnék legalább még 1 diplomát szerezni(programozás ,közgáz) és letenni legalább egy angol középfokut.Na nem tudom
2010. máj. 16. 08:32
 3/6 anonim válasza:

Bocs, hogy megkérdezem, de miért akartok oda költözni?

Félreértés ne essék, nem rosszindulatból kérdezem, csak tényleg komolyan érdekel, hogy mi motiválhat.

(Ha Kárpátaljaiak vagytok, akkor megértem persze)

Egyébként nehéz lesz ott elkezdeni, főleg Kárpátalján, ahol óriási a munkanélküliség.

2010. máj. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
érdemes. de attól függ tényleg hogy hova. inkább budapest az, ahol tényleg mindig van valami munka szerintem. vannak ukrajnában rokonaim, nagyon nehéz az életük. itt azért mégiscsak könnyebb.
2010. máj. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ami motivál:az egyszerü :elvégzem az 5 éves egyetemet és havi 22ezer frt kell megélnem...azért ez szivás.És igen Kárpátaljai vagyok.
2010. máj. 19. 15:20
 6/6 anonim ***** válasza:
Talán leginkább azonnal Ausztriába . (A többség , aki átjön Magyarországra , úgyis ott köt ki.)
2019. júl. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!