Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az iskolámban lopás történt....

Az iskolámban lopás történt. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Kérlek segítsetek mert nem sok ötletem van hol kezdjek neki a visszaszerzésének: Szünetben a tatyómbol kilopták a mobilomat és most egyáltalán van még esély rá hogy megtaláljam? a telefon nem elérhető szal kivették belőle a sim kártyát. mit csiáljak? kinek szóljak? plz segítsetek
2009. okt. 26. 18:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az osztályfönködnek minél elöbb. Ha már a suliban észre vetted ott kellett volna szolnod, mert pl ha az osztályban történt vagy öltözöben akkor talán könnyebb lenne megtalálni ki volt. De szerintem így már nem lesz meg. De mindenképpen szolj az iskolában, mert mástól is ellophatják, így talán ovatosabbak elsznek a többiek.
2009. okt. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
viszont go a szolgáltatóhoz és tiltassad le a kártyát és ha náluk vetted a telefont, akkor a telefont is. Sőt ha jól tudom, akkor a lopott telót, ha tudod igazolni, hogy a tied volt, akkor a többi szolgáltatónál is letilthatod, valami ilyesmit olvastam annó. szal, hogy ne tudja az illető használni sehol se.
2009. okt. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos, az iskolában nem várhatod, hogy nyomozzanak a mobilod után : a Házirendben benne van, hogy mindenféle értéktárgyat csak saját felelősségre lehet az iskolába bevinni, ha elvész, az magánügy, az iskola nem vállal érte felelősséget!!!...


Neked kellett volna jobban vigyáznod!


Ha megvan a készülék gyáriszáma, akkor a szolgáltatónál letiltadhatod (ha náluk vásároltad).


Nem akarlak elkeseríteni, de nem sokat tehetsz... :-[

A szüleidnek szólj, hogy ne keressék, ellopták.


Ja, és ezután semmiféle értéktárgyat ne vigyél magaddal a suliba, pénzt és mobilt CSAK a zsebedben tarts (tornaórán a tanárok el szokták zárni a pénzeket/mobilokat/karórákat).

2009. okt. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha megvan a készülék gyáriszáma (IMEI) akkor akár le is nyomoztathatod a rendőrséggel, és visszaszereztetheted!!


Ha nincs meg nálad a gyáriszáma akkor menj be a szolgáltatóhoz akinél vetted kérd ki a szerződésed mert az ő példányukon rajta lesz!!!


Tegyél feljelentést!!

2009. okt. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
nem nyomozzák le ha csak nem gyilkosság téma áll fent ezt onnan tudom mert egyszer 3 osztálytársam megszökött és megmondták hogy nem nyomozzák le a telókat mert semmi ilyesmi nem történt.de viszont érdemes letiltatni stb volt olyan ismerősőm aki egy használt telefon kereskedésben találta meg mert megvolt a gyári szám vagy mi
2010. jan. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!