Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen büntetésre számíthat...

Fabianjozsef19 kérdése:

Milyen büntetésre számíthat az aki visszaél más taj kártyájának azonosítójával, aláírásával, és még pénzt is vesz fel utána?

Figyelt kérdés

A lényeg hogy egy rokonom az én nevemben kitöltött egy családi pótlék igénylő lapot (én 20 éves vagyok) majd ezt beadván Ő meg is kapta a pénzt melyet fel is vett 10 hónapon keresztül... Nekem 2012 szeptemberétől munkaviszonyom van így valószínűsíthetően okirat hamisítás is történt... a dologról úgy értesültem hogy inkasszózták a számlámat majd kb 1-2 órás telefonálgatás után kiderítettem hogy miről van szó azaz jogtalan ellátás felvétele vagyis családi pótlék igénylése jogtalanul...

(NEM ÉLEK A SZEMÉLLYEL EGY HÁZTARTÁSBAN) ÉS mint mondottam csak akkor tudtam meg mikor zárolták a számlámat



2013. aug. 10. 02:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

na oké, de és mi lett a folytatás? ők tettek feljelentést? vagy csak simán elegük lett, és nem folyósítják tovább?


jogilag ez egyébként egy CSALÁS (jogtalanul, mást megkárosítva tesz szert anyagi haszonra), és persze felmerül néhány okirathamistás is. > ha ebből ügy van, az bizony rendőrségi, sok éves eljárás lesz, szal a helyedben azért meggondolnám, teszel-e feljelentést, mert te is járkálhatsz majd 4 évig bíróságokra. egyezz meg vele h adja oda azt a pénzt, aztán jónapot.


ha meg mégis már hivatalos utakon van az ügy, akkor nincs visszaút, akkor mindegy.


a büntetés?

kéne ismerni minden körülményt, az előéletétől kezdve az ügy apró részleteiig, na meg azt is h ezzel téged mennyiben hozott lehetetlen helyzetbe. alapból a Btk-ban meg tudod nézni, na de ez csak egy irány, ha nem volt még semmi előtte, legrosszabb esetben is megússza egy felfüggesztettel. (kevesebbel nem hiszem, ahhoz azért ez sok)

2013. aug. 10. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Honnan tudta a TAJ- számodat? Te is megadhattad neki. Akár téged is felelősségre vonhatnak ezért.
2013. aug. 10. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Mint mondtam rokonok vagyunk (Nővér öccs)

A folytatás? valószínűnek tartom hogy az apeh tisztában van mindenki minden jövedelmével... és tavaly szeptember óta dolgozom az adóbevallásomat kitöltöttem a bevétellel semmiféle más helyről származó bevétellel mert ugye nem tudtam róla és valószínűleg rájöttek hogy nekem van még ez a családipótlék jövedelmem is... na most 2013 5. 9. én a folyósítást megszűntették majd 2013.8.9.én inkasszózták a számlámat vagyis a fizetésemből leakasztottak 1 összegben 90 ezret... kb ez a folytatás.. jelenleg nincs tovább az lenne a lényeg hogy merre induljak tovább

És természetesen próbáltam vele beszélni amire azt mondta hogy ha kinyomozom hogy ő vette fel a pénzt akkor sem fogok látni egy forintot sem..

2013. aug. 10. 09:10
 4/4 Szikra Vivi válasza:

Amikor meg lett igényelve a járadék a te aláírásodat valaki odahamisította. Az is lehet, hogy bentiek segítségével lett elintézve, vagy pedig eltűnt egy napra a személyid, a papírjaid, amit talán észre sem vettél és az egyik hasonló kinézetű férfi ismerőse segített felvenni.

Mindenesetre kérd ki a járadékot igénylő lapok másolatát, azon az aláírásod nem fog egyezni.

Tudja a kedves rokonod, hogy nem fogod feljelenteni, mert nem tudod előkeríteni a hamisítót, meg hát az ember nem rántja bele a sza-ba a "szeretteit" (persze ez egyoldalú).

Én azt tanácsolom, hogy nyeld be a békát és legyél akkor erős, amikor majd kuncsorog, mert nincs mit enniük, akkor ne adjál pénz, csak vegyél neki kenyeret és vajat, ennyi elég, de pénzt ne adjál soha és ne fizesd ki a rezsijét sem. Ez az első, de tanulságos lehúzásod életedben, nyugi mindenkivel történik ilyen, még nagyobbak is, ez természetes, ilyenek az emberek (tisztelet a lehúzottaknak, akik az adományozók).

Végső tanulság, tartsd tiszteletben mások karmáját és szenvedését, mert az jár neki, ha helyette oldod meg a problémákat, akkor soha nem tanulja meg az önállóságot, mindig szívja a vérét valakinek.

Neked magadra és jövőbeni életedre, családodra, gyermekeidre kell gondolnod. Nem mondom, hogy nem segítek, de csak annyit adok, ami nekem már felesleg és nem sajnálom. És még valami ne hassanak meg a könnyek és a szép szerető szavak, mert ezek csak a kígyó álcái.

Kenyér és vaj.

Tudod, ne halat adj, tanítsd meg horgászni, ez a karma (a tanulási folyamat) törvénye a Bibliában is benne van.

2013. okt. 11. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!