Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Epilepsziás ember, hogy...

Epilepsziás ember, hogy kaphat jogosítvány, hogy vezethet autót?

Figyelt kérdés

[link]

Nem ez ellen a szerencsétlen soför ellen akarok szót emelni, hanem arra lennék inkább kiváncsi, hogy erre a magyar jogszabályok lehetőséget adnak? Most komolyan epilepsziával simán lehet jogist szerezni? Nem vagyok doki, de azért láttam már párszor epilepsziás rohamot. Hát nem úgy néztek ki azok az emberek mint akik kocsit tudnának vezetni abban az állapotban. Sőt, nem is tudtak magukról abban a pár percben.



2013. aug. 14. 10:42
1 2
 11/18 anonim válasza:
Ha a kutyád a nagyroham után játszik tovább, akkor semmi esetre sem mondanám, hogy a kutyáknál a roham olyan mint az embereknél. Nagyroham után az ember azt sem tudja kicsoda, hogy hol van és mi történik.
2013. aug. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Elég sokat olvastam utána (a humánnak és az állatinak is) és embereknél is teljesen változó. Van aki nem is tud róla, hogy rohama volt, csak ha elmondják neki.

Nyilván a kutyámnak is van olyan, amikor rosszul van, főleg ha álomból ébred rohammal, de volt olyan is, amikor eldobta magát, volt egy perc görcs meg rángatózás az oldalán fekve, és ott folytatta, ahol abba hagyta.

Nem lehet általánosítani, ahogy az élményeket se. Van aki az egész rohamból csak egy kellemes illatra emlékszik, míg másnál halálfélelem, szorongás jelentkezik.


Iszonyúan sokféle lehet, nincs olyan, hogy valakinél ilyen, vagy olyan egy nagy roham és ezt te kívülről megmondod.

2013. aug. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:
100%

Amúgy én úgy tudom, hogy 3 év gyógyszer melletti rohammentesség elegendő a jogosítvány szerzéséhez. (Én így kaphattam volna jogsit 3-4 éve, lehet azóta már változott a jogszabály).

Amúgy pedig senki nem tudhatja, hogy mennyi ideje rohammentes az illető, úgyhogy a megjegyzéseket meg lehet tartani saját maguknak, mert ahogy látom itt MissLawlieten kívül senki sincs tisztában azzal, hogy mi az epilepszia és milyen epilepsziás betegnek lenni.

2013. aug. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:

Ha sokféle lehet, akkor miért írod, hogy nem igaz, hogy nem tud kommunikálni a nagyroham után?

Nem tudhatod, hogy neki milyen egy nagy roham, de amúgy lehetett kicsi is, egy balesethez sajnos az is elég.

2013. aug. 16. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 MissLawliet válasza:

12-es


te utánaolvastál a dolgoknak, mert a kutyád epis

viszont én epis vagyok, többféle rohamot átéltem már, bár főleg nagyohamaim vannak

lehet,hogy a kutyád nagyroham után ugyanúgy viselkedik,mint előtte, de egy ember nem

nézd meg a youtube-on, láthatsz eleget

amúgy meg,ha a kocsi 50-nel megy, akkor nem tud olyan szinten mindent letarolva berohanni a villamosmegállóba

2013. aug. 17. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 MissLawliet válasza:

ja és még valami

idézlek:

"Az nem igaz, hogy roham utàn nem tud értelmesen kommunikálni valaki, pláne ha egy ilyen sokk rántotta ki a rohamból."

ha egy roham elkezdődik, semmi, de semmi nem tudja kirántani a beteget a rohamból

max. az orvos, vagy mentők által adott gyógyszer

2013. aug. 17. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
És ha kisroham volt?
2013. aug. 17. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 MissLawliet válasza:

jó, tegyük fel,hogy kisroham volt

de hogy miért ment őrült sebességgel, és nem 50-nel, arra még mindig nincs magyarázat

akkor valószínűleg nem követelt volna halálos áldozatot, és súlyos sérüléseket a baleset

2013. aug. 21. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!