Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Utcán (főtéren) a nagyvárosban...

Utcán (főtéren) a nagyvárosban lehetséges szabadon gitározni egy 5W-os hordozható erősítőről? Remélem ez nem ütközik törvénybe.

Figyelt kérdés

Nem tudom és nem is vagyok jártas benne, nálunk idehaza erre milyen törvények vonatkoznak. Szoktam a főtéren dobgitárral játszó embereket látni. Gondolkoztam, csak úgy időtöltés gyanánt hétvégenként én is kiülnék és ELEKTROMOS gitárral szólóznék szép Santana számokat háttérzenére. Nem akarok túl hangos lenni. Remélem ez nem minősül törvény sértésnek és nem büntet meg a rendőr (mondjuk pénzbírsággal), mert ha így van, inkább hagyom az egészet és nem kockáztatok.

Köszönöm előre is a válaszokat.



2013. aug. 15. 16:43
 1/4 intrepid ***** válasza:
Budapesten vannak olyan kerületek, ahol önkormányzati rendelettel szabályozták az utcai zenélést, engedély kell rá. Azt nem tudom, hogy mennyire tartatják be, szoktam látni utcai zenészeket, bár kevesebbet mint régen.
2013. aug. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A közterületes fog megbüntetni, szabálytalanság miatt, ha nincs engedélyed. Egyébként ha jóindulatúak, akkor még a rendőrt is rádhívhatják csendháborításért. De elég sokan nem törődnek ezzel.
2013. aug. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
nálunk napi 20 E a bünti, ha engedély nélkül pl. zenélsz ...
2013. aug. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Imre Pál ***** válasza:

Hát figyelj. Ennek az egésznek nagyjából annyi a lényege hogy az olyan helyeken ahol ezzel lehet is pénzt keresni (utcazenélés),nagyvárosok, forgalmas helyek stb, ott ez általában le van szabályozva.

Viszont ha valamelyik kisvárosban vagy faluhelyen csinálod ezt ahol a kutya nem fog aprót hajigálni a kalapodba, azokon a helyeken hajnaltól napestig nyomhatod amilyen hangosan csak akarod. Senki nem fog piszkálni érte.

Nagyjából erről szól ez az egész.

2013. aug. 16. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!