Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogászok! Lehetséges ez jogilag?

Lestat_626 kérdése:

Jogászok! Lehetséges ez jogilag?

Figyelt kérdés

Felvázolnám az esetet (más nevekkel):

- Van egy házaspár: Nagy Márta éa Kis János. Nekik születik egy fiúk, akit az apja természetes a nevére vesz, vagyis ő lesz Kis Antal.

- Azonban Nagy Márta beleszeret másba és azzal kezd el viszonyt folytatni, majd elválik Kis Jánsotól és Kis Antalt neki is ítélik.

- Nagy Márta ezután Kerek Elemérrel jön össze, de nem házasodnak össze. Nem sokkal ezután születik egy fiúk Kerek Péter, de ebbe Nagy Márta belehal.

- Ezután meghal Kis János és Kis Antal mivel kiskorú, és nincs semmilyen rokona, így gondolom árvaházba kerülne.

- Viszont Kerek Elemér örökbe fogadja és a nevére veszi.

- Majd Kerek Elemér egy kislányt is örökbe fogad (ez most nem lényeges), de mikor az 2 éves lesz, ő meghal.

- Ekkor már azonban Kis Antal nagykorú lett és azt szeretném kérdezni, hogy lehetséges-e, hogy örkbe fogadja a fél-testvéreit és a nevükre vegye őket, mert gondolom különben ők is árvaházba kerülnének, mivel kiskorúak.

- Illetve lehetséges-e, hogy miután Kerek Péter (MOSTMÁR UGYE KIS PÉTER) nagykorú lesz, vissza vegye apja vezeéknevét a KEREK családnevet?


Fú, remélem érthető voltam, igazából ezek az örökbefogadós részek érdekelnének, hogy lehetségesek-e jogilag? Itt, illetve Angliában?


2013. júl. 16. 15:54
 1/7 kovpet ***** válasza:
Nem vagyok jogász, de azt tudom, hogy a név önmagában nem sokat jelent, azt simán meg lehet változtatni akkor is, ha nincs a fent vázolt eseménysor.
2013. júl. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Általában nem szokták 18 évesnek megadni a gyámságot, de testvér esetén, ha nincs más rokon, meg szokták tenni.
2013. júl. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"lehetséges-e, hogy örkbe fogadja a fél-testvéreit és a nevükre vegye őket"


Igen, Csjt. §47 (1) 1. es 2. mondat


"lehetséges-e, hogy miután nagykorú lesz, vissza vegye apja vezeéknevét?"


Nem tudok rola, hogy ennek barmi akadalya lenne.

2013. júl. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Csjt.: 47. § (1) Örökbefogadó csak az a teljesen cselekvőképes, nagykorú személy lehet, aki - a külön jogszabályban meghatározott - örökbefogadás előtti tanácsadáson és felkészítő tanfolyamon eredménnyel részt vett, és személyisége, valamint körülményei alapján - a gyámhatóság örökbefogadás előtti eljárása során hozott határozata értelmében - alkalmas a gyermek örökbefogadására, továbbá a gyermeknél legalább 16, legfeljebb 45 évvel idősebb. A rokoni, illetve a házastársi örökbefogadás esetén a korkülönbségtől, illetve a felkészítő tanfolyam elvégzésétől el kell tekinteni.


Ezek alapján elképzelhető, hogy örökbe fogadja a gyámhatóság engedélyével. A névváltoztatás is lehetséges.

2013. júl. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az összes választ! Mindenkinek ment a zöld kéz! :)
2013. júl. 17. 14:03
 6/7 A kérdező kommentje:
De akkor ha 18 éves, nem fogadhatja ezek szerint örökbe a kiskorú öccsét és húgát, mert nem idősebb náluk 16 évvel...
2013. júl. 17. 14:05
 7/7 A kérdező kommentje:
Jó, semmi. Végigolvastam, és rájöttem a kérdésem válaszára, bocsi! :)))
2013. júl. 17. 14:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!