Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Korhatár - változás? Akkor...

Korhatár - változás? Akkor most kiengedik az eddig elítélteket és kártérítést fizetnek nekik? Vagy mi lesz?

Figyelt kérdés

Ugye most változott a beleegyezési korhatár a szexuális kapcsolat terén, és aki otthon van az tudja, hogy van, azaz egy 18 év alatti létesíthet szexuális kapcsolatot 12 év felettivel, eddig ez a határ 14 év volt.

Összefoglalva ennyi.


Igen ám, de ha mondjuk pl 1 hónapja elítéltk valakit 6 évre, mert pl egy 13,5 évessel volt szexuális kapcsolata 17,5 évesen, akkor velük most mi lesz?


Itt ugye rájöttek h valami nem oké a szabályozásban, és igazodtak az európai normákhoz (sőt, igazából csak félig-meddig). na de akkor az eddig ártatlanul elítélteket a törvénymódosítás hatályba lépésének napjával kiengedik és nagy összegű kártérítésre számíthatnak, mivel tulképpen a jó nagy semmiért lettek elítélve?


És ha holnap meg kiterjesztik a 18 év felettiekre is ezt, akkor még egy adag elítéltet kiengednek, és még több kártérítést fizetnek?


Hogy van ez?


A kor haladtával, ha egyszer felismerik, hogy valami nincs jól a jogi szabályozásban, akkor gondolom, hogy a helytelen szabályozás miatt tévesen elítéltek kemény rehabilitációra számíthatnak, nem?


(ez egy tök jó példa egyébként arra h sajnos sokszor a jognak és a real lifenak mennyire nincs köze egymáshoz, de hát jó lenne már végre minden tekintetben ez utóbbihoz igazítani a jogszabályokat is ... ez most egy eset a sok lehetséges közül, de példának kiváló)


2013. aug. 16. 09:13
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

hát nem éppen a felfogással van a baj, hanem hogy egy vagon nemzetközi szerződésnek ellentétesnek vélem ezt.


értem én h az akkori álláspont szerint bűncselekmény volt, na de ha csak 1 nappal később már mégse az, akkor belátod, h valami ott nincs igazán rendben (jogilag se).

2013. nov. 24. 11:19
 12/16 anonim ***** válasza:

Pont jogilag van ez így jól. Most képzeld el a következő dolgot. Megfordítva az itt leírtakat. Van egy cselekmény, ami eddig nem volt az, de azután pedig az lesz. (pl.: ilyen az uzsorakamat. Előtte a Ptk. egyenlőtlen szerződési feltételeknél pont arról volt szó, hogy az ilyen szerződés semmis. Azonban nem volt bűncselekmény. Belekerült a Btk.-ba mint bűncs. akkor most minden a jogszabály módosítása előtte uzsorást is zárjanak börtönbe? Ilyen nincs, mivel pont ez az ami úgymond sérti a jogbiztonságot.

Ebben az esetben arról van szó, hogy a fiatalok egyre többet dugnak, egyre korábban (amit én valahogy nem találok jó dolognak, de mindegy) és ezért rájött a jogszabályalkotó, hogy ebben a liberalizált világban a fiatalok korábban kezdenek szexuális életet élni.

DE! Akik előtte tudták, hogy 13 évessel szexelni bűncselekmény, és ezzel bűncselekményt követnek el, azok nehogy már szabaduljanak!

2013. nov. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

oké értelek, de akkor máshonnan közelítem meg: a józan ész felől. na most van egy csomó EU-s ország, ahol 12 év a korhatár. Azaz az egyik országban egy alávaló mocskos beteg állat vagy és lecsuknak 15 évre, míg arrébb mész kicsit, és máris maradsz tisztességes állampolgár, nem követtél el semmit, sőt, nem is értik, mit kellene ezen büntetni.


szóval ilyen helyzetekben azért elő jönnek azok a problémák is, hogy miért nem képes már az Unió egy egységes Btk-t alkotni, és akkor ezzel kivédenénk az ilyen hülyeségeket. (pontosabban akartak, ha jól tudom, csak pont Mao mondta, hogy köszöni, de ő a szenny liberális nyugattal nem akar közösködni :D rosszul tudom?)


eredmény: > megy aztán boldog-boldogtalan k..vázni olyan országokba, ahol ezt lehet, és jót röhög a markába.


Lényeg a lényeg, a jog próbálja követni az életet, de még mindig nagy a szakadék a kettő fejlődési üteme között, így aztán nem is igazán sikerül , vagy csak részben, és azt a bizonyos , közös EU-s Btk-t haladéktalanul meg kellene már alkotni!


Én ennél a példánál nem azt látom, hogy "rájöttek, hogy a fiatalok ......, hanem némi nyugati nyomásnak engedve kénytelenek voltak részlegesen követni a szabályozást. De ennyi nem elég.

2013. nov. 25. 12:56
 14/16 anonim ***** válasza:
Oké a te logikád alapján,hülyeség,ha megfulladsz a tengerben,mert ha alrébb mennél a víztől a part felé egy kicsit,nem fulladnál meg? Az ország törványei ezek. HA nem tetszik,el lehet menni azokba a csodás eus országokba,ahol szellemileg és testileg fejletlen gyerekeket kefélhetsz. Aviszontlátás.
2013. nov. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

mindig kiforgatod, amit írok ...

1, állítólag EU-s ország vagyunk, sztem tök elvárható lenne valami harmonizálás

2, azért azzal a fejlettséggel avagy fejletlenséggel vitatkoznék, mert nem tudom, láttál-e már pl portugál 13 éves srácot, és hááááttt ....


De ok, tényleg értelmetlen így, mert látom, eléggé EU-ellenes vagy, és hajrá a magyar sötétség :) igazad van .. minek is holmi jogharmonizáció így jó pér év után? most nem?

2013. nov. 26. 08:25
 16/16 anonim ***** válasza:

Kevered a dolgokat.

A k.rvázás a legtöbb országban még mindig bűncselekmény, kivéve a piros lámpás negyedeket. Attól, hogy a beleegyezés korhatára lement, attól még csak felnőtt! 18 évnél idősebb nő lehet qurva.

Az EU tagállamokból áll. A tagállamok belső jogi szabályozásába, struktúrájába az EU nem szólhat bele, kivéve, ha az ellenkezik az EU-s közös szabályokkal. (irányelvekkel)

Nincs közös Btk. és sztem nem is lesz. Mivel egyes országokban a különböző bűncselekmények jogi megítélése más és más.

Egyébként pedig a magyar Btk-nak is van személyi és területi hatálya. Mint minden más törvénynek, jogszabálynak.

A személyi hatály azt jelenti, hogy kikre vonatkozik az adott jogszabály. Így tehát, ha én magyar emberként Olaszországban dugok meg egy pl. 13 évest (most nem tudom, hogy ott mi a korhatár, feltételezzük, hogy ez még ott belefér, akkor én bűncselekményt követtem el a magyar törvények szerint. Ugyanez van, ha ha két külföldi állampolgár követi el a dolgot Magyarországon. Mivel a magyar jogszabályok vonatkoznak mindenkire aki az ország területén tartózkodik.

Tudom ez bonyolult, de így van. Egyébként nem kell szerintem egységes törvénykezés. Miért kéne? A magyar kultúra teljesen különbözik egy spanyoltól, vagy egy belgától. Nem ugyanúgy gondolkozik a társadalom és szerintem ez jól is van így.

2013. nov. 26. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!