Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez minek számít ha egy ilyet...

Ez minek számít ha egy ilyet adok az embernek?

Figyelt kérdés

ha megütök valakit úgy h elveszti az eszméletét???de nem törik el semmije,csak szimplán kiterül?

Könnyű vagy súlyos testi sértés?


2009. okt. 28. 17:49
 1/9 anonim válasza:
100%
Ha nem kap az ütéstől súlyos agyrázkódást,és nem lesz semmi baja,akkor könnyű testi sértés,ha viszont bármilyen más, olyan sérülése van ami 8 napon túl gyógyul,akkor súlyos testi sértés.
2009. okt. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
nem szeretnék veled találkozni:)
2009. okt. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem vagyok amúgy verekedős,igazából emiatt történhetett meg ez az egész:S

nem gondoltam volna h képes vagyok ekkorát ütni,jó mondjuk most már h végiggondoltam a dolgokat végülis egyértelmű mert évek óta járok konditerembe,de akkor ott eszembe nem jutott, csak ütöttem...

2009. okt. 28. 18:35
 4/9 anonim ***** válasza:
68%
attól hogy kondiba jártál még nem feltétlen nőtt az ütőerőd... ha esetleg boxoltál mellete már lehet rá alapozni.. amúgy meg tökmindegy mert a támadót védi a törvény:D a sérültnek meg a k anyját...:)
2009. okt. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Lényegtelen, ha tudod bizonyítani, hogy jogos önvédelemből ütötted meg. Egyszerűen mondd azt, hogy rád támadt, és el van intézve az ügy. Persze ha sok az olyan tanú akik nem falaznának neked, akkor probléma lehet...
2009. okt. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Hát figy kifeküdt én meg erre odamentem a kocsim csomagtartójához h vegyek ki vizet, mert az mindig van a kocsiban,h fellocsoljam, aztán arra lettem figyelmes h kell fel,anyázik meg fenyegetőzik, h feljelent,aztán ült is be a kocsijába és elhajtott,szal olyan nagy baja nem lehetett...

Hidd el h nő az ütőerő,jó persze csak ha lábra gyúrsz akkor nem,de én elég keményen rá vagyok állva a vállakra meg a mellre,szal a lényegre.....

2009. okt. 28. 19:54
 7/9 anonim ***** válasza:
Amit leírtál, az könnyű testi sértésnek tűnik, de az is lehet, hogy az egész történet garázdaság (amibe a testi sértés beleolvad).
2009. okt. 29. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez lehet súlyos testi séetés kísérete is.
2009. okt. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez súlyos testi sértés kísérlete, amennyiben az orvosszakértő szerint az ütés helye, iránya, ereje alkalmas volt 8 napon túl gyógyuló sérülés okozására. Ha egyben alkalmas volt arra, hogy másokban riadalmat, vagy megbotránkozást keltsen (pl.: nyílvános helyen történt) halmazatban áll a garázdasággal!
2009. okt. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!