Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogy kapok anyakönyvi kivonatot?

Hogy kapok anyakönyvi kivonatot?

Figyelt kérdés

1. ...ha nincs fényképes igazolvány amivel igazoljam magam, hogy kaphatok anyakönyvi kivonatot ami nem is fényképes?

2. Ebből kifolyólag hogy használhatok fel egy nem fényképes valamit egy pl. útlevél vagy személyi igazolvány kiváltásához ami engem hivatott igazolni? Hiszen én bárkinek az anyakönyvi kivonatát lobogtathatom.


(az "én" ez esetben egy feltételes királyi egyesszám)



2013. aug. 20. 16:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Sőt, el sem kell lopnod, hanem kapsz egyet a hivatalban! Én sem értem, de ez van!
2013. aug. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Erről olvastam épp múltkor egy cikket ahol valakinek eladták a 15 milliós telkét úgy hogy az illető anyakönyvi kivonatát kikérték az önkormányzatnál, majd azzal csináltattak egy "eredeti" személyit (minden okés volt rajta, okmányiroda csinálta a szeméyilt, csak épp a fénykép volt a csaló arcképe). Az "eredeti" személyivel meg már simán eladták a tulaj tudta nélkül a telkét.
2013. aug. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Hát ez az!


Tegnap a páromat a lejárt személyije miatt fordították vissza a horvát határról. Valahol jogos, de ha onnét nézem, hogy az egész okmány kvázi egy bemondásra épülve indul az anyakönyvi hivatalnál akkor nem.

2013. aug. 20. 20:09
 4/4 anonim ***** válasza:

Hihetetlen, hogy egy kis ügyeséggel bárki megszerezheti a születésidet, azzal meg szabadon csináltathat magának személyit.

Ha tudja valaki, hogy mikor, hol születtél, anyjaneve akkor postán bárki kikérhet a születési anyakönyvedet. Ezeket az adatokat meg nem nehéz megszerezni. Facebook, iwiw, munkahely, valamilyen bejelentő lap, valaki lelesi ezeket az adatokat és már csináltathatja is saját személyiét a te adatoddal. Ha meg kész, úgy él vele vissza ahogy akar. Adócsalás, cégek, ingatlanaok.

Hihetetlen, hogy az államigazgatás egyik legfontosabb okiratával milyen könnyű visszaélni.

És ha kis szerencséje van évekig ki se derül. Gondolom lesz ilyen visszaélés még nem kevés. Vagy mondjuk azoknak az adataival akik évek óta kint élnek külföldön, vagy az új kettősállampolgárok adataival.

2013. aug. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!