Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valakiről szerződésed van,...

Ha valakiről szerződésed van, hogy lehúzott 550 ezer forinttal, de egy gyilkos és most fogják gyilkosságért elítélni, te feljelentenéd?

Figyelt kérdés
Megbíztam valakit egy munkával 550 ezer forintért, papírom is van róla. A melót nem végezte el és nem adja vissza a pénzt és éppen tárgyalásokra jár amiatt, hogy halálra szurkálta egy gyerek előtt az egyik családtagját. Feljelentsem-e és ha bíróságra járunk ilyen fekete-fehér üggyel, hány alkalommal és mennyi költséggel hány óra stresszes tárgyalással, fenyegetve levéssel lehet a végére jutni? Meg ha nekem ítélik a pénzt esetleg eladhatják az ingatlanját amitől én teszem nincstelenné és ezáltal méginkább veszélynek lehetek kitéve. Ti feljelentenétek-e és miért?
2013. aug. 23. 12:23
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Szerződésszegésért fel lehet jelenteni. Ha megteszed visszakaphatod a pénzed, ha nem teszed, akkor nem lesz kész se a munka, se nem lesz meg a pénzed.
2013. aug. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

"Szerződésszegésért fel lehet jelenteni."


- ez szép baleset lenne, de sajnos ez a mondat teljesen értelmetlen.


Nem feljelenteni kell, hanem polgári pert indítani.

Annak köze sincs semmiféle feljelentéshez, se rendőrséghez.

Keresetet kell beadni a bíróságon. Fordulj ügyvédhez.

2013. aug. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
31%
De jó ügyvédhez menj, aki már nyert (hasonló)ügyet.
2013. aug. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Jó, azt értem hogy kell feljelenteni. A kérdés inkább az hogy megér-e egy-két év feszült várakozást hogy legyen tárgyalás belőle és azokra eljárni, gyilkos által fenyegetve lenni, gyilkosnak tönkretenni az életét, azzal a gondolattal élni hogy van egy gyilkos haragosod és bárhol rejtőzhet, figyelhet, terveket szőhet ellened stb. Kb mennyi pénz ér meg nektek ennyit?
2013. aug. 23. 13:00
 5/8 anonim ***** válasza:
Fel. Magyarországon szíved joga bárkit feljelenteni akit csak kedved van.
2013. aug. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Most olvasni nem tudsz, vagy mi bajod van?

Leírtam, hogy nem feljelenteni kell, hanem polgári pert indítani. Szerinted a kettő ugyanaz, vagy mi?

2013. aug. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
És egy "polgári perelés" bíróságra postázása után esetleg mennyi idő kb mire elkezdődik valami, van-e tárgyalás és az kb meddig és hány alkalommal tart meddig kell az ember képét nézni fenyegetéseit hallgatni, vagy írásban intézik az egészet? Valami távoltartási intézkedést ezután lehet kapni, mert haragosod és gyilkos?
2013. aug. 23. 15:21
 8/8 anonim ***** válasza:

Amint már előttem megírták ez polgári peres ügy, így nem tartozik a büntetőeljárásra.

Ha tényleg van szerződés és be tudod mutatni, hogy ezt meg ezt vállalta, de nem végezte el, úgy a szerződésszegésért a bíróság a te javadra fog dönteni és in integrum restitutio lesz a bírósági ítélet, magyarán visszakapod a pénzed és minden szép és jó. Ha valakit elítélnek emberölésért az nem mostanában fog szabadulni. A további kérdésekre nem is válaszolok, döntsd el magad, hogy mennyire fontos számodra az a pénz.

2013. aug. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!