Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez jogos volt? Mit lehetne ez...

Ez jogos volt? Mit lehetne ez ellen tenni?

Figyelt kérdés

A szolnoki vasútállomáson kb háromnegyed órával ezelőtt egy ittas férfi ment le az aluljáróba. Közben azt ordította, "Meg ölök mindenkit!"

Ahogy leért, egy másik embert kezdett zaklatni. A telefonját követelte ordítva, majd dulakodtak is. Én 14 éves vagyok, és nagyimmal mentünk a vonatunkhoz. Én úgy gondoltam, hogy szólok az állomáson tartózkodó két, az egyenruhájukon "fegyveres őrszolgálat" feliratot viselő személyeknek. Odamentem, udvariasan megszólítottam őket, és elmeséltem, hogy mi történik lent, az aluljáróban. Gondoltam tájékoztatom őket, az aluljáróban történtekről. Segítség nyújtás helyett, hangosan rákérdezett, hogy "maga mit keres ott?" Én mondtam, hogy várom a vonatomat. Erre azt válaszolta, hogy akkor ki kell menni a peronra, nem ezzel foglalkozni.(mindezt gúnyos hangnemben). (Egyedül mentem oda hozzájuk, nagymam lent várt a csomagokkal). Ez jogos volt? Tenni, továbra sem tettek semmit, el sem mozdultak a helyükről. Engem felháborított a hozzáállásuk. Ilyenkor mit lehet tenni? (Ha jogos a felháborodásom)

Előre is köszönöm.


2013. aug. 23. 21:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
A zaklató cigány volt?
2013. aug. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
:D igen
2013. aug. 23. 21:41
 3/14 A kérdező kommentje:
Számít ez?
2013. aug. 23. 21:44
 4/14 anonim ***** válasza:
Jogos a felháborodásod, de a legjobb tudomásom szerint ők nem tudnak ellene semmit sem tenni. Ha hozzáérnek, csak ők faragnak rá, mert korlátozzák a személyes szabadságában. Maximum rendőrt hívhatnának...
2013. aug. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
De akkor nekik tulajdonképpen mi a feladatuk?
2013. aug. 23. 21:57
 6/14 anonim ***** válasza:

Hát, igazából sajnos fogalmam sincs. Én buszpályaudvaron szoktam tapasztalni azt, hogy a cigányok zaklatják az utasokat, az őrök meg nem tesznek és nem is tehetnek semmit, max annyit, hogy kihívják a rendőrséget. Csövesekkel sem szoktak tudni mit kezdeni a váróban.


Egyébként lehet, hogy mostanában már változott ez is, mint oly sok minden más, szóval lehet, hogy igazából a te esetedben mulasztás történt. 100%-ig nem tudom pontosan. De néhány évvel ezelőtt még ez volt a megszokott.

2013. aug. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Értem, köszi a segítséget :)
2013. aug. 23. 22:08
 8/14 A kérdező kommentje:

Ezt találtam:

1997. évi CLIX. törvény


10. § (1) A fegyveres biztonsági őr szolgálatának jogszerű teljesítése során jogosult és köteles:

a) a biztonságot sértő vagy veszélyeztető személyt tevékenysége abbahagyására felszólítani és igazoltatni;

2013. aug. 23. 22:22
 9/14 anonim ***** válasza:
Na igen. Felszólítani. De ha az nem hajlandó együttműködni a delikvens (már pedig általában ez szokott előfordulni), akkor nem tehet, ez alapján a törvény alapján semmit.
2013. aug. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
De ezek egyáltalán, meg sem mozdultak, sőt még engem küldtek el. Nem szólították fel semmire, egyértelműen megtagadták a szolgálatot.
2013. aug. 23. 22:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!