Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tehetek az ellen ha nem...

Mit tehetek az ellen ha nem akarom, hogy a gyerekemnek cigány kultúrát tanítsanak az iskolában?

Figyelt kérdés

Ellentmondónak ítélem a tanultakat a való élettel (igaz még nem tudom pontosan miről fog szólni a tantárgy), volt már részünk igazi cigány "kultúrában", úgy hogy köszönöm nem kérek belőle semmilyen formában, én se, és a gyerekem se.


Egy aggódó szülő


2013. aug. 24. 08:18
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
79%
Otthon mesélsz neki arról, hogy miket is csinál azoknak a lényeknek a többség, hidd el nem fogja elhinni amit az iskolában mondanak neki...Csak mesélj róluk neki...
2013. aug. 24. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
79%
Jövőre elmész szavazni és jól átgondolod, hogy hová teszed az X-et.
2013. aug. 24. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
69%

A rajzóra meg a technikaóra is ellenkezik a való élettel mégse tiltja be senki.


Gondolom, mivel nem önálló tantárgy hanem történelemóra keretein belül szánnak rá időt, a vándorlásuk hosszú és viszontagságos helyzetét fogják ecsetelni, illetve, hogy az akkori kor szokásaival gyökeresen ellenkezett a nomád életmód amit folytattak. Meg a magyar helyzetet is fogják venni a rendszerváltásig.


Valószínűleg óra alatt lezavarják, íratnak egy röpdolgozatot belőle és két kérdésben még visszaköszön majd egy témazáróban, sőt talán a rengeteg érettségitétel közül is bekerül egynek.


Mivel nem fog sokáig tartani, az érettségin meg igen kevés esélye van, hogy pont ez akadjon a kezébe kikéred néhány óráról és annyi.

2013. aug. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
23%

Igazad van, drága szülő, nehogy a kis szrod mást merjen gondolni önmagától, mint amit te akarsz, hogy gondoljon! Elvégre az a társadalomismeret óra, amin egy ilyesmi esetlegesen említésre kerülhet az aztán pusztító!


Még nem tudod miről fog szólni a tárgy, de már elutasítod, igazi Igaz Magyar vagy.


Az meg édes, hogy te döntöd el, hogy mi az "igazi" cigány kultúra (értsd: az igazi kultúra nem, a társadalmi helyzetük melléktermékeként az erőszak igen. Szerintem Olaszországba sose menj, azt hallottam ők macskát esznek!)


Szerencsétlen gyerek, sajnálom, hogy ilyen agymosott szülője van.

2013. aug. 24. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
81%

Hmmm a 4. kis hozzászóló olyan kis aranyos, ahogy agymosásról beszél:)

Gondolom Kanadából is a társadalmi helyzetük miatt szült erőszak miatt lettek hazazavarva;)

Másrészt már megint nem értem, h van az, h szegény öregeket kiraboló és összeverő romát meg kell érteni társadalmi helyzete miatt.

Ellenben a romák viselkedése miatt felháborodott magyar embert valahogy nem értik az ilyenek, sőt szerintük csak fogja be a száját!?

2013. aug. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
62%
Ne írasd olyan iskolába, osztályba a gyereket aminek több mint 50% cigány származású. Ez esetben nem lehet kötelező tantárgy. Viszont lesz majd hit és erkölcstan, ami nagyon sok ismeretet ad a gyereknek. Persze nem valami középkori imádkozós óra lesz, hanem betekintést nyújt a vallásba a vallás történetébe, az etikába és az erkölcsbe és vállalkozással kapcsolatos ismereteket is nyújt. Szóval amiben lemaradásunk van a szocializmus évei miatt.
2013. aug. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
25%

Mi a meglepő a szó használatában? Elvégre mindenkinek nyilvánvaló, hogy az ország magasan legnagyobb agymosója a szélsőjobb, aki ezt a kifejezést a vállára kapva, kvázi kisajátítva használja fel a legdurvább általánosító agymosásra, amit ember látott a 40-es évek óta. Mert én a saját politikájukkal szemben kritikusan gondolkozó szélsőjobbost nem láttam, csak a saját politikusainak, híroldalainak nyilatkozatait, írásait betűhűen visszaböfögő biodroidokat. Ezen a fórumon is jópár van belőlük, Legjobb kérdező, Xys-1 meg pár nicktelen is.


A szegény öregeket kirabló cigány meg nem a cigány kultúra egyetlen képviselőke, te birka. Maximum annyira, mint a magyaroké a hírekben havonta egyszer bekerülő hófehér családgyilkosok. Akkor minden magyar családgyilkos, mert volt vagy 10-15 ilyen eset az elmúlt 1-2 évben? Vagy netán minden londoni magyar gyilkos, mert volt 2 gyilkos köztük az elmúlt néhány évben?


A kérdező már a struccpolitika legújabb mélységeibe süllyed és tények létezését is tagadja: miszerint roma kultúra létezik. Bármelyik antropológus összepisilné magát a röhögéstől az ilyen kijelentésen, de mélyérzésű kérdezőnk nem, ő ezt komolyan gondolja.


Hát hajrá neki, elvégre a történelem bebizonyította, hogy ha valami, akkor a totális izolációra törekvés a siker biztos záloga!


Ja, várj...

2013. aug. 24. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

Amikor naponta azzal szembesülünk a játszótéren, hogy a cigány asszony 5 gyerekével elfoglalja az egész placcot és káromkodva ordibálózva beszélnek egymással, a gyerekeit odapisiltetik, sz@ratják (már bocsánat) a libikóka mellé, tele csikkelik a homokozót akkor kifordul az ember gyomra, és ezt a saját gyerekem is látja, tapasztalja akkor milyen kultúráról beszélünk? Az iskolában ki fogja röhögni a tanárnénit. Majd én eldöntöm, hogy hogyan nevelem fel, és mi a fontos neki, de ez nem az biztos.


Egyébként Angliából is kitoloncolták őket, még ingyen repülőjegyet is kaptak csak menjenek onnan...

2013. aug. 24. 09:32
 9/29 anonim ***** válasza:
22%
Javasolnám, hogy olvass, az talán segít. Meg én nem értem évek óta tananyag a cigányság kultúrája és története Magyarországon a demográfiai változásaik stb. érettségi tétel, most miért lett hirtelen mindenki ilyen haknis?
2013. aug. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
62%
61%-os, vicces hogy pont te beszélsz agymosásról :) És az is, hogy önkényesen eldöntöd ki az agymosott, és ki nem. A te szavad semmit nem ér, főleg úgy, hogy látjuk, micsoda baromságokat hordasz össze (feltehetően már megint). Igazán megkímélhetted volna a kérdezőt, meg minket is a néhol alpári, sértegető stílusodtól, ami rátok annyira jellemző. Anyukáddal beszélhetsz így.
2013. aug. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!