Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha olyan helyen vagyok, ahol...

Ha olyan helyen vagyok, ahol tilos horgászni, de én nem horgászok, csak akikkel vagyok, akkor is megbüntetnek?

Figyelt kérdés
2013. aug. 24. 14:43
 1/6 intrepid ***** válasza:
Nem büntetnek meg. Még pecabot is lehet a kezedben, ha az az engedélyes pecás botja.
2013. aug. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De ott nem lehet pecázni, mert természetvédelmi terület, de úgytudom bemenni belehet.
2013. aug. 24. 14:56
 3/6 anonim ***** válasza:
Ittasan nem lehet gépjárművet vezetni,de ittasan lehet benne utazni. Nem te vagy a törvény szegő. Ez nem olyan súlyú cselekmény, amit állampolgári kötelesség jelenteni. És ha a végén akartad jelenteni,mikor megtörtént a szabálysértés?És van elegendő bűnjel,akkor te minta polgár vagy.
2013. aug. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Tévedés! (Ez előttem szólónak)

Ha olyan helyen horgászol, ami természetvédelmi terület, akkor természetkárosítást valósítasz meg. Ugyanaz, mintha védett állatot vadásznál le. Ha te azokkal vagy, akik ezt elkövetik, akkor bűnsegéd vagy, vagy társtettes. Ha elkapnak, halőr, vadőr, mezőőr, rendőr, bárki, akkor ellened is menni fog a feljelentés.

2013. aug. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
#4, én is így tudtam valahogy, meg hogy elveszik a botot is, meg 50.000 Ft-os bírság is lehet.
2013. aug. 25. 01:18
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem a bírság lehet ennél jóval magasabb is. Sőt mivel ez bűncselekmény, ezért nem hiszem, hogy csak egy bírsággal megúsznád. (a pénzbüntetés, mint büntetés általában jóval nagyobb összeget jelent, mint egy sima bírság. Ez persze változó lehet) Ráadásul bírságnál nincs priusz, míg pénzbüntetés esetében van.

Mondok egy példát még pluszban erre a horgászós dologra. Édesapámmal spanyolországi nyaralás során elmentünk egy kicsit kirándulni. Egy szép kis folyó mellett szalonnát sütöttünk, majd amikor indulni készültünk arra járt egy rendőrautó (pontosabban guardia civil). Azonnal megállt, igazoltatás, mit keresünk itt, mit csináltunk, mutassuk meg a csomagtartót. Ugyanis abban az időszakban tilos volt pisztrángozni és az hitték, hogy azért vagyunk ott, hogy tilosban pecázzunk. Miután látták, hogy nem így van minden jót kívántak és leléptek. Hazánkban ugyanez a helyzet, ha olyan helyen horgászik valaki, ahol tilos.

2013. aug. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!