Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Várakozni tilos táblánál ha...

Discovery00 kérdése:

Várakozni tilos táblánál ha megállok megbüntetnek?

Figyelt kérdés
Ma parkoltam egy állami szerv mellett, amikor kijöttem vettem észre, hogy a parkoló mellett volt egy várakozni tilos tábla, kiegészítő táblán csak engedéllyel. Nem volt a kocsin mikulás csomag.... Ha mégis megbüntettek akkor mennyibe fájhat ez nekem??
2013. ápr. 25. 14:03
 1/7 anonim ***** válasza:
nem, ha legfeljebb 5 percig tart ez a megállás, vagy ki-be szállás idejére történt, vagy folyamatos fel-lerakodás történik
2013. ápr. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

a várakozás egyébként 5 percnél hosszabb időtartamú megállás!


[link]

2013. ápr. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Kösz a választ, de sajna vagy 2 óráig álltam ott...Remélem nem járt arra ellenőr
2013. ápr. 25. 14:41
 4/7 anonim ***** válasza:

Az 5 percnél az 1. és 2. válaszból is kimaradt: "ha a vezető a járműnél marad". A kérdéshez írt ismertető szerint viszont nem maradt ott, így 1 perc is szabályszegés lenne; de azóta kiderült, jóval tovább állt ott a jármű. (A kiegészítő tábla vélhetően nem vonatkozik rá.)

Várakozni tilos tábla hatálya alatti tiltott várakozás helyszíni bírsága 10 000 Ft, szabálysértési bírsága 20 000 Ft (vélhetően csak lenne, legalábbis eddig nem volt jele a "lebukásnak").

2013. ápr. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Utolsó kommentelő, ha nem volt a szélvédőmön bírság akkor lehet nem is büntettek meg?
2013. ápr. 25. 20:09
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom. A fizetős parkolási helyeken szokás értesítőt hagyni (Mikulás-zacskó).

Ismerősömet, mikor tilosban való várakozásért rendőrök büntették meg, nem hagytak semmilyen értesítést, viszont lefényképezték.

2013. ápr. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
4. válaszoló: igazad van, ezt kihagytam - sőt figyelmetlen voltam, mert írta is, hogy nem maradt ott! :)
2013. ápr. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!