Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Meddig tartozkodhat egy...

Meddig tartozkodhat egy külföldi állampolgár Magyarországon? Ismeröseim egy nyugdijas küldöldi (EU) házaspár vett egy házat.

Figyelt kérdés
Havonta egyszer de van hogy havonta többször is haza mennek és pár nap után ujra vissza jönnek. Az állando bejelentett lakásuk külföldön van. A 90 napos tartozkodás az ujra belépéstöl számit? Tehát attol az idöponttol amikor vissza jönnek? Vagy egy évben lehetnek 90 napot MO-on?
2013. aug. 25. 21:40
 1/4 anonim ***** válasza:

EU-ból való ameddig akar. Nincs már vízum sem más megkötöttség.

Amiről írsz, az csak a schengenhez való csatlakozásig volt érvényes.

2013. aug. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ha EU állampolgárok, akkor szabadon mozoghatnak EU-n belül, bejelentés nélkül!
2013. aug. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem egészen. Azért sok országban be kell jelenteniük magukat az embereknek, külföldieknek is - NOban is így van. Egyrészt kötelezö, másrészt ennek hianyaban nincsen lakcímed, ami ugye tud probléma lenni, bankszámlanyitás, kocsibérlés, stb.

De NOban sem veszik ezt rettenetesen komolyan, pl. én már egy éve nem is ott élek, és nem közöltem velük. De ha valamibe belekeveredsz, rendörségi ügy és kiderül, h ott élsz és nem vagy bejelentve, legalábbis kellemetlen.

Pl. Írországban ilyen nincs, nemtom hogy kell bankszámlát nyitni:)


MO-n nem tudom, de ugy tippelem, hasonlóan elöírja valami rendelkezés (legtöbb területen hasonló a bürokraciai logikánk), szerintem vagy ugyanott, ahol a lakcímkártyát osztják, de lehet, h külföldieknél az idegenrendészet? - Nem-eu-állampolgároknak oda kell menni (a szír lakótársam ott kapott amolyan speciális lakcimkartyat hogy legyen magyar lakcíme.


Persze a kérdezett esetben egy ideig biztos nem tünik föl, de nekem legalabbis gyanús, hogy valamilyen jogszabályt sértenek. De gondolom nem valami nagy büntény...

Csakhogy: addig jó nekik, amig a magyar hatóság nem tud róluk, nem?

2013. aug. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2013. aug. 27. 20:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!