Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Fegyvertartási/viselési...

Fegyvertartási/viselési engedélyt könnyebben adnak egy bankfiók vezetőnek vagy egy ékszerboltosnak, mint egy "átlagembernek"?

Figyelt kérdés
Ugye Magyarországon körülbelül senki nem kap engedélyt éles fegyverviselésre. De ha valaki a munkájára hivatkozik (mondjuk a fentiekre), akkor több esélye van?
2013. aug. 28. 11:11
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Ja és persze úgy értem, hogy előtte leteszi a fegyvervizsgát, elmúlt 18, nem büntetett előéletű, nem pszichiátriai eset, eljár vele gyakorolni, stb.

Nem úgy értettem, hogy a két szép szemére adják, meg mert fiókvezető.

2013. aug. 28. 11:13
 2/14 anonim ***** válasza:
Nincsen. Nem a vadnyugaton élünk, lehet fegyveres biztonsági őröket fogadni, ha erre van igény (bankokban mindenhol vannak, nekik szerintem kötelező, és a jobb ékszerboltokban is).
2013. aug. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Vannak kiskapuk erre is.

Nézz körül az interneten , írnak rá trükköket.

2013. aug. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
53%

Tudtommal szerezhetsz fegyvertartásit ha pl képviselő vagy, vagy ismert személy. Noh de a trükk, hogy az fegyvertartási és nem viselési.


A vagyonőrök kaphatnak viselési engedélyt egy adott fegyverre és ráadásul nem kell rejtve hordaniuk, ők lehetnek cowboy-ok. Csak egy bökkenő van. Kizárólag a munkában hordhatják :) Pl amikor ezek a G4S srácok rohangálnak a pénzzel a plázákban akkor ott viríthat az oldalukon a fegyver, de amint vége a munkaidőnek, le kell adniuk és civilben már nem érvényes.


Fegyvertartási engedélyt szinte 100%, hogy nem nagyon osztogatnak együtt viselési engedéllyel.

2013. aug. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%

Minek neked fegyver? Hol tudnád/akarnád használni? Azt ugye tudod, hogy azt a fegyvert ellened is felhasználhatják?

Mi olyan fontos, hogy kelljen a fegyver?


Inkább a meglévő engedélyeket is vissza kellene vonni nehogy újakat kiadni! Ez nem a vadnyugat.

2013. aug. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

"Ez nem a vadnyugat."


Lassan az lesz.

2013. aug. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

2:


Ausztria sem a vadnyugat, kedves válaszoló. Itt egy cikk arról, hogy egy ékszerboltos lelőtte a rablót önvédelemből.


[link]


Ne a cikk retorikáját nézzétek. Csak a puszta tényeket. (És nem, nem is azt mondom hogy minden eset érjen így véget, meg hogy lövöldözések legyenek. Csak hogy mérlegelés után legyen lehetőség használni a fegyvert, mint itt is. Ha hárman fogják az eladóra a géppisztolyukat, akkor nem KELL előrántani, de ha éppen van rá lehetőség, akkor igen.)


3:


Köszi, így lesz.


4:


Úgy tudom hogy a fegyvertartásihoz és a viselésihez (ha valóban rejtve viselhető maroklőfegyverről van szó), nem kell külön engedélyeztetési eljárás, hanem aki kéri maroklőfegyverre a tartásit, az viselésit is kérhet hozzá. (Mert miért tartana valaki pisztolyt otthon, mikor oda jobb a puska?)


Én a következőre gondoltam, mert a válaszodból az látszik, hogy nem teljesen értettük meg egymást:

Magánszemélyek, civilek kérhetnek rejtett fegyverviselési (ami egyben tartási is) engedélyt. Ez két darab maroklőfegyver viselésére, tartására, vételére jogosít fel. Aki ilyen engedélyt kap, az BÁRHOVÁ legálisan viheti a fegyverét, KIVÉVE bíróságra, tömegrendezvényre és banfiókokba. MINDEN MÁSHOVÁ VIHETI. Tehát ha valaki az engedéllyel viselt pisztolyát mindig magával viszi a (bármilyen fajta) munkájába, akkor ezt megteheti, mert a munkáltató nem tilthatja meg, sőt tudnia sem kell róla, hogy a munkavállalónál önvédelmi fegyver van.


Tehát a veszélyeztetett munkavállaló (banki fiókvezető, ékszerboltos) a saját önvédelmi fegyverét használja munkaidő alatt (és munkaidőn kívül is) önvédelemre, nem pedig a biztonsági őrök szolgálati fegyver viselése vonatkozik rá.


5:


Milyen vadnyugat? Szlovákia, Ausztria, Csehország vadnyugat? Ott bárkinek lehet éles lőfegyvere, és viselheti a pisztolyát szabadon, rejtve. Szlovikában a lakosság 15%-ánál van fegyver. De nem is erről szólt a kérdés. Nem hagyom magam a továbbiakban letéríteni, köszi! Maradjunk a kérdésnél.

2013. aug. 28. 11:56
 8/14 anonim ***** válasza:

Tévedésben vagy kérdező.


A tartási és viselési engedély kettő totál különböző dolog.

Két külön engedély.


A rejtett fegyverviselési ne más mint egyszerűen viselési engedély. És fegyverre kell kérni. Vinni kell a fegyvert meg mkh-t stb. Hogyan kérsz viselési engedélyt ha nincs tartási engedélyed azaz fegyvered se?


Honnan veszed ezt az ökörséget? Melyik jogszabályból? Beidézed?


Fegyvertartásit kaphatsz önvédelemből (nem fogsz) és kaphatsz sportlövőként (ehhez kell pár év meg egy halom dolog és pénz)


A viselésit pedig ahogy írtam, külön kell kérni, de pl sportfegyverre nem fogsz kapni.


A munkáltatódnak joga van megtiltani, hogy fegyvert vigyél be. Neked nem kötelező elfogadni, de maximum akkor keresel másik helyet.


Kis kiegészítés: fegyverviselési engedélyt (mármint lőfegyverekre) még kaphat a vadász is.

2013. aug. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

9:


Utána néztem és igazad van. Azt hittem Magyarországon könnyebb ez a procedúra. Más országból származik a fegyveres tapasztalataim egy része ezért azt feltételeztem, hogy itt is az a helyzet, mint ott. Most előttem van a netről is letölthető igénylőlap. Tényleg külön vannak rajta az alábbiak, szóval jól mondtad:

-megszerzés és tartás

-tartás

-viselési engedély kiváltása

-viselési engedély megújítása


A munkáltatónak joga van megtiltani (ezek szerint Magyarországon, mert ezt sem tudtam), de nem kell tudnia róla és akkor nem kell megtiltania. A rejtett viselés pedig azért rejtett, hogy ha nem akarja az egyén, akkor soha ne is tudja meg más.

2013. aug. 28. 12:25
 10/14 anonim ***** válasza:

Ennyire azért nem egyszerű. Az is lehet munkahelyi szabály, hogy fertőző betegen ne mehess be.

De eltitkolhatod. Ugyanez a fegyver is.


Persze ha nincs a szabályzatban a tiltása vagy nem mondják, akkor rejtve beviszed igen. De ha egyszer kiderül, és ki fog, akkor lehet, hogy megtiltják, szabályba foglalhatják, te pedig nem ellenkezhetsz, ha emiatt kirúgnak, nem mehetsz bíróságra.

2013. aug. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!