Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért nem köteles a bíró...

Miért nem köteles a bíró jegyzőkönyvezni azt, amit a felek kérnek? Egy bíró bármit megtehet önkényesen manapság?

Figyelt kérdés

Az az érzésem, hogy a mai bírósági gyakorlat még csak a látszatát sem akarja megőrizni annak, hogy igazságszolgáltatásnak nevezzék.

Az, hogy azt vesz figyelembe a bíró ami neki tetszik, lehet iszonyatosan elfogult és szubjektív, semmit nem lehet tenni ellene, egy dolog, de miért nincsenek egyértelmű szabályok amik kötnék a bírókat?

Többször előfordult, hogy kértem, bizonyos kijelentéseket jegyzőkönyvezzen a bíróság. A bíró elutasította, és közölte, nem hajlandó jegyzőkönyvezni, mert szerinte nem tartozik a tárgyhoz. Pedig nagyon is a tárgyhoz tartozott. Az egyik fél bármit összehazudhat, hiába támasztom alá dokumentumokkal, a bíró elfogadja, semmit nem tesz, hogy ne hazudjon később.

A jegyzőkönyvekből e mellett rengeteg olyan részlet kimarad, ami számomra fontos lett volna, hivatkozni szerettem volna rá a másodfokon, de egyszerűen nincs benne, de az is megtörtént, hogy teljesen más volt a jegyzőkönyvben, mint ami a tárgyaláson elhangzott.


Miért van ekkora szabadságuk a bíróknak és miért nem akarják legalább a látszatot megőrizni azok, akik a törvényeket hozzák a bíróságok működésével kapcsolatban?



2013. aug. 30. 08:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Polgári perrendtartás, 117. § (4):


Ha a felek bármelyike az eljárás során felmerült valamely körülménynek vagy ott elhangzott nyilatkozatnak jegyzőkönyvbe vételét kéri, ezt csak abban az esetben lehet mellőzni, ha a bíróságnak az illető körülmény vagy nyilatkozat megtörténtéről nincs tudomása.


A jog erről ennyit mond.

2013. aug. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
58%

Nem vagy ezzel egyedül. Bárkit kicsinálhatnak, akit akarnak.


Ez egy feminista bírónő műve például: Három ember évekre ártatlanul ment sittre, mert a bírónő a prosti pártjára állt:

http://www.youtube.com/watch?v=K-DoCj54PHw#t=455

2013. aug. 30. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Hát hiába van ez a törvényben, már többször is előfordult, hogy nem volt hajlandó jegyzőkönyvezni a bíró azt, ami elhangzott a tárgyaláson, hiába kértem.


Olyan is volt, hogy a másik fél folyamatosan szitkozódott rám és hazudott, kértem, hogy utasítsa rendre, mert emberi mivoltomban sért, nem tette meg a bíró. Kértem, hogy legyen jegyzőkönyvbe, mert dokumentumokkal tudom bizonyítani az ellenkezőjét. Egyértelműen bizonyíthattam volna a rosszhiszeműséget és azt hogy a kijelentései valótlanok és az eredeti célja más, de nem volt hajlandó a bíró jegyzőkönyvezni, pedig a kijelentések az ügyhöz kapcsolódtak.

Az volt az érzésem, hogy azért nem tette, mert ő is tudta, hogy árthat az ügynek és nehezebben ítélhet a javára, ha ezek benne lennének a jegyzőkönyvben.


De mit tudok egyáltalán ilyenkor tenni?

2013. aug. 30. 08:59
 4/5 anonim ***** válasza:

igen, sajnos ez a magyar jogrend. pontosabban nem magyar, hanem nevezzük kontinentálisnak, csak éppen azt elég speciálisan magyarul értelmezetten működőnek ...


önkényesen bármit megtehet, így van. és még csak lépni se nagyon tudsz ellene, mert még jobban megszívod.


nézd, egyszer én felháborodtam egy tárgyaláson h na megálljunk már, és legyenek szívesek azt jegyzőkönyvezni amit a gyanúsított mond és nem pedig átfogalmazva, megmásítva (a bíró által persze), mert úgy netán más értelmet kap az egész.

és még fel voltak háborodva, és az volt a válasz h " de a gyanúsított nem jogvégzett és így nem tudja hogy KELL mondani" ... no komment.

tehát HOGY KELL ... értitek? kell!!!

nem arról van szó, ő hogyan akarja, neem! majd bírónő drága eldönti, hogy ki mit és hogyan akarja ...


Felháborító, de sajnos nem sokat tudsz tenni, mert magadra haragítod, aztán utána az összes létező fegyvert beveti ellened, amivel csak keresztbe tehet.


és igen, kb ez a lényege az egésznek:


"A jegyzőkönyvekből e mellett rengeteg olyan részlet kimarad, ami számomra fontos lett volna, hivatkozni szerettem volna rá a másodfokon, de egyszerűen nincs benne, de az is megtörtént, hogy teljesen más volt a jegyzőkönyvben, mint ami a tárgyaláson elhangzott."

2013. aug. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez így igaz ahogy írjátok, én is megszívtam, másik bírót kértem, de mégis maradt az eredeti, de nekem akkor végképp betett!
2013. aug. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!