Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Könyörgöm olvassa elvalaki,...

Könyörgöm olvassa elvalaki, és mondjameg hová forduljak segitségért? Önkormányzati Bérlakásban lakunk. Biroságra adtak, és kérik a kiüritését.

Figyelt kérdés
275766 forint lakbér+350 ezer forint kamat féle van a papirra irva. Lakbér támogatást már nem vehetünk igénybe(mert legutobb nem mutattuk be a befizetett csekkeket,ami ugy részlet volt.De belett fizetve.),csak 1 év mulva. 6 hét mulva tárgyalás.Töredékét betudom addig fizetni.De nem tudom ki segithetne ebben az ügyben ha nem segit az adosságkezelü csoport csak 1 év mulva.Anyukám ,én és az 5 éves lányom élünk együtt.És ez csak egy rossz pénz ügyi helyzet volt.Mostantol kezdve tudnám csak rendesen fizetni a havi lakbért ami 29000 forint viz+ csatornával együtt.

2013. szept. 2. 20:00
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
és lejárt a bérleti szerzödés is. :((((
2013. szept. 2. 20:01
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Sok megoldás nem hiszem,hogy van albérletet kell keresni.
2013. szept. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem is az lenne a legjobb megoldás, ha keresnétek egy nagyon olcsó másik albérletet, interneten rengeteg van! Lehet kicsit messzebb lesz a munkahelyedtől, vagy a gyerek ovijától, de remélem találtok megfelelő albit :(


Viszont bármi is lesz, a 6 hét múlva kezdődő tárgyalásra mindenképpen vidd magaddal az összes olyan iratot, ami ehhez az ügyhöz kapcsolódik, a csekkeket is amiket a múltkor nem mutattál be, bárhogy alakulhat a tárgyalás.


Vannak interneten ingyenes jogi fórumok, keress egy olyat ami hasonló ügyekkel foglalkozik, és tedd fel ott ugyan ezt a kérdést, hátha szakember (jogász) is tud valami jó tanácsot adni!

2013. szept. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Komplikato ***** válasza:
Könyörgöm emberek, olcsóbb albérletet? Tisztában vagytok az árakkal? Van ahol egy beomlós sufnit is 35.000-ért adnak ki. Itt meg egy kisgyerekes családról van szó. És nyilván mellette fizetnie kell a tartozását részletben, ami a fizetés 30%-a is lehet.
2013. szept. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nincsen annyi pénzünk hogy albérletet fizessünk. :(
2013. szept. 3. 07:22
 6/12 anonim ***** válasza:
27 ezres albérletnél aligha lehet olcsóbbat találni. Már persze ha Budapestről van szó.
2013. szept. 15. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én jogászként ilyen ügyeket csinálok.


Sajnos itt sokat tenni nem tudsz.

A havi használati díjat (nem bérleti díj, ugyanis, ha per van, már felmondták a bérleti szerződésedet!) nem elég fizetni, a hátralékot is törleszteni kell.

Alapítványi támogatást lehet igénybe venni, de önerőt mindenhol elvárnak. Arra lehet a vagyonkezelőnél részletet kötni, 10% egyösszegű befizetésével, a többi részt pedig 12-24 havi törlesztési futamidővel adják meg általában.


A tárgyalásra mindenképp nézd át a bíróság által megküldött iratokat. Lesz köztük egy folyószámla. Nézd meg, hogy azon milyen befizetések szerepelnek. Ami ott szerepel, azt nem kell igazolnod már a bíróságon, mert azt a felperes is elismeri. Amit a felperes elismer, azzal neked nincs több dolgod. Azt ellenőrizd le, nem volt-e még más befizetésed is. (Elárulom: ezek a kimutatások általában jók szoktak lenni, de azért nézd meg!)


Ha nem érted, akkor az Önkormányzat (ill. annak a vagyonkezelő szervezete) segítséget nyújt az értelmezésében.


Az első tárgyaláson szinte sosincs ítélet. A bíróság általában ad még egy esélyt arra, hogy intézkedjél: Családsegítő, alapítvány, stb.

De csak, ha elmész. Ha nem mész el, bírósági meghagyást hoz, vagyis azonnal marasztal.


Viszont ezeket az ügyeket az Önkormányzat mindig megnyeri (hacsak nem baltázták el a felmondást, de az is csak időlegesen segít neked, hiszen akkor megcsinálják újra jól), ezért mindenképpen törekedj arra, hogy tudjál elkezdeni fizetni (hátralékot is, és havi használati díjat is).

Ha ez sikerül, leszünetelik az ügyet.


Ha ez kizárt, vagy nem jön össze, mindenképp keress ismerőst, vagy bármit, ahova mehetsz, mert akkor - 2. vagy 3. tárgyaláson - megszületik az ítélet, aminek a vége a lakáskiürítés lesz. (De addig még akkor sok időd lesz, nem rögtön kell menni.)


Ha jól számolom a bejegyzésed időpontjából, most valamikor lesz a tárgyalás. Mindenképp menj el, ne veszekedj, ne kötekedj, hanem mondd, hogy intézkedni akarsz, hogy időt kérsz. Az első tárgyalást akkor el fogják halasztani, kb. november-decemberre (legalábbis a PKKB-n már oda halasztanak, nem tudom, te merre élsz, melyik bíróságról van szó.)

Ezzel időt nyersz, hogy intézkedj. De már most kezdd el!

2013. okt. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ja, bocsi, most látom, hogy a bérleti szerződést nem felmondták, hanem lejárt.

Akkor az nem játszik, hogy esetleg elrontották a felmondást. De ez amúgy is évente max. egyszer fordul elő, mert oda szoktak figyelni erre az ügyvédek.

2013. okt. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Mi albérletben lakunk s sajnos elég romos házban.35.000 ft-t kell fizetnünk minden hónapban+rezsivel..én édesanyámmal s két kishugommal lakok s egy fizetésből élünk...minket januárban akarnak kirakni mert sajnos kicsit el vagyunk maradva az albérlettel..én úgy hallottam h kilakoltatni télen nem lehetséges.
2013. dec. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ápr. 30-ig nem lehet, mert moratórium van - kivéve az önkényes beköltözőket, mert rájuk ez nem vonatkozik.
2013. dec. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!