Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Bíróságon számít-e ha van egy...

Bíróságon számít-e ha van egy lakás a tulajdonomba de nem én vagyok a haszonélvező?

Figyelt kérdés
Válóperes ügy

2013. szept. 4. 13:10
 1/5 A kérdező kommentje:

Meg illet majd a lakás használati díj?

Sajnos a haszon élvező nem akarja hogy oda költözzek!

2013. szept. 4. 13:22
 2/5 anonim ***** válasza:

Ööö, nem tudom.

A haszonélvezeti jog ez esetben a tulajdonjog felett áll érzésem szerint. Főleg ha házasság utáni vételről van szó és nem örökölt vagy házasság előtt vettről. Vagyis a haszonélvezeti jog haláláig megilleti a haszonélvezőt, a tulajdonos csak ez után vagy a haszonélvező engedélyével juthat hozzá eladás vagy átalakítás okán. A lakhatás az nehéz ügy. Ha van kereseted, akkor valszeg téged tesznek ki.

2013. szept. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
nem ott lakom, házasság előtt lettem tulaj,viszont nincs hova mennem válás után a bíró azt mondta hogy járna lakás használati díj (Békítő tárgyalás)még nem volt vagyon nyilatkozat arra vagyopk kíváncsi hogy, ebbe az esetben járna-e nekem a lakás használati díj.
2013. szept. 4. 13:56
 4/5 anonim ***** válasza:
A haszonélvezeti jog mindig erősebb a tulajdonjognál. Csak akkor lakhatsz ott, ha azt a haszonélvező megengedi. Használati díjat sem kérhetsz, mert a haszonélvező egyedül élvezheti az ingatlan hasznát
2013. szept. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem jól mondja az ügyvédet,keres egy jobbat.

Haszonélvezeti jog magasabb mint a tulajdonosi jog. A haszonélvező még a túlajdonost is kizárhatja a lakásból. Szóval teljesen törvényes.

2013. szept. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!