Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha minden ellenzéki párt...

Ha minden ellenzéki párt felaprózza magát, előfordulhat a Fideszen, KDNP-n, Jobbikon kívül nem kerül be más párt a 2014-es parlamentbe?

Figyelt kérdés

2013. szept. 11. 12:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem hiszem , hogy ilyen történne.


Mindig lenne aki bekerül.

2013. szept. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az MSZP és a Libás pártja úgyis bekerülnek, akár együtt, akár külön.
2013. szept. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1. A KDNP mióta önálló párt? Ha nem kapcsolódna a Fideszhez szorosan, már annyira se ismernénk, mint az SZDSZ-t.

2. Az ellenzéki pártok nem aprózzák magukat, csak sokan vannak és nem képesek összefogni. Ez azt mutatja, hogy nem is olyan nagyon állnak azonos platformon, csak ma mindent, ami nem Fidesz, baloldalnak neveznek. Alaptalanul.

3. Ettől függetlenül, vannak más, jelentős támogatással bíró pártok, akár jelentősebbel, mint a Jobbik.

4. A széttagoltság jelentős részben a Fidesznek köszönhető. Egyfelől a kommunikációjuk igyekszik azt sugallni, hogy ezek mind külön szervezetek és összefogásra képtelenek, másfelől ma mindet és mindenkit ellenségnek illik mondani, aki nem pontosan azt mondja, amit mi. Az a Fidesz fő stratégiája. Megteheti, mert a magyar lakosságot elbutították az elmúlt kormányok (a mostanit is beleértve), birkát csináltak belőle, amely a szirénhangokat feltétel nélkül elhiszi, beleértve, kit kell ellenségnek tekinteni (és itt minden párt tevékenységét értem!). Ma a hazugság a legelfogadottabb érték, ha kihallható belőle, amit ki ki szeretne.

2013. szept. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez a kérdés inkább a "Magyar politika" topikba való, ez nem jogi kérdés.
2013. szept. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Oda is akartam, szerintem oda is tettem, ha nem akkor elszúrtam.


Másik.

Ki mondta, hogy a KDNP önálló párt?

Koalícióban magához vette a Fidesz, és ettől még párt, és szerepel a magyar parlamentben most is, és vélhetően ha közösen indul a Fidesszel akkor 2014-től is.


(Döntő többségében Magyarország keresztény vallású/gyökerű még mindig, ha tetszik, ha nem.)

2013. szept. 12. 13:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!