Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogerőre emelkedett végzés,...

Jogerőre emelkedett végzés, ez mit jelent?

Figyelt kérdés

Junius 4.-én volt egy megelőző távoltartási végzésem családi perpatvar miatt, nemrég kapott a bántalmazott levelet, hogy augusztus 30-án jogerőre emelkedett az akkori végzés.


Abban a végzésben elrendelték a 30 napos megelőző távoltartást, majd ennyi, nem értem mi ez a papír.


(nem szeretnék kitérni arra, hogy az egésznek az az oka, hogy egy rokonunk megbolondult, és folyton rendőrt hív egy másik rokonunkra és nem lehet vele mit tenni, és már elég sokan szívtak a családban emiatt)


Tehát mit jelent ez, hogy jogerőre emelkedett? Megint lesz valami, vagy csak fáziskésésük van?


2013. szept. 12. 17:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem azt jelenti, hogy már nem lehet fellebbezni a végzés ellen.
2013. szept. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De ez csak arra a bizonyos végzésre vonatkozik, nem? És ha az már 2 hónapja véget ért? Akkor mit jelent ez a papír? Miért lebbezne fel ellene bárki is utólag?
2013. szept. 12. 17:15
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Bármilyen bírósági peres ügyek esetében, ahol a tárgyalások végén valamilyen "Határozat" születik, ott van, hogy "15 napon belüli fellebbezésnek helye van".

Amikor letelik a 15 nap, és egyik fél részéről sem érkezik be fellebbezés, akkor válik jogerőre a hozott "Határozat", akkortól kezdve kötelező az abban foglaltak végrehajtása, betartása mindenki részére.

Gyakorlatilag itt most azt közölték veletek, hogy a korábban már megszületett "Határozat"-tal mindenki egyetért, vagy legalábbis nem támadta meg jogilag!

2013. szept. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Augusztus 30-tól érvényes a 30 napos megelőző távoltartás.
2013. szept. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ez biztos?
2013. szept. 12. 18:10
 6/9 A kérdező kommentje:
De ez mi a fene? Miért nem vizsgáltatják meg orvossal? Nem akarjuk megalázni ezzel, de egyre gázabb, hogy mi szopunk a hazugságai miatt.
2013. szept. 12. 18:11
 7/9 anonim ***** válasza:
A többi már magánügy!
2013. szept. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Azt jelenti, hogy a végzés végrehajtható, és nincs helye a továbbiakban fellebbezésnek.
2013. szept. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen, ezt értem, de már elvileg végre lett hajtva, és most kaptuk meg 3 hónapra rá.
2013. szept. 15. 13:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!