Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan töröltessek egy telefon...

Hogyan töröltessek egy telefonszámot az Amway rendszeréből?

Figyelt kérdés
Anyámat még a nyáron beregisztrálta valami ismerősének a gyereke/unokája vagy akárkije. Vásárolt pár dolgot, de amilyen árak ott vannak biztosan nem fog már. A neten a regisztrációjával nem tudunk belépni, jelszó emlékeztetőt sem tudunk kérni, de nem akarom hogy tovább hívogassák, még rábeszélik valamire. Meg amúgy is lekoptathatatlanok. Elég ha írok egy e-mailt, vagy tértivevényes levél kell? Menjek emiatt ügyvédhez? Utálom az ügyvédeket, de még mindig szívesebben fizetek egynek, mint hagyjam hogy anyámat kihasználják az ilyenek.

2013. szept. 22. 19:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%

Az Amway még egyszer sem hívta anyádat. A szponzora (felsővonala) lehet, hogy hívogatta, mondd meg neki, hogy többet ne tegye. Nem kell ezt túlbonyolítani.


A termékekre 90 napos pénzvisszafizetési garancia van, ha nem elégedett a termékkel, küldje vissza, visszakapja a teljes vételárat.


A 8100 (régebben 11500) forintos regisztrációs díjra 180 napos pénzvisszafizetési garancia van. Ha többet nem akar anyád ott vásárolni, ezt is visszakérheti, az utolsó fillérig visszafizetik és törlik a regisztrációját.


Anyádat senki nem használta ki. Én ingyen segítek neked, ügyvédnek nem kell fizetned, de az arra szánt összeget kérlek utald át a SOTE I. sz. gyermekklinikának, ez az intézmény az Amway magyarországi kiemelt támogatottja. Elérhetőség és számlaszám itt: [link]

2013. szept. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

És mégis mit küldjünk vissza, ha egyszer megettük/beszedtük/elhasználtuk? Amit ha nem teszünk nem jövünk rá, hogy f*st adtak el...

Anyukám egyébként sem akarna ilyen konfliktust.

A kérdés egyébként sem erre vonatkozott, okoskodásra meg nincs szükségem.

Egyébként ha már itt tartunk ezek hogy képzelik, hogy körbeadják egymás között a telefonszámokat? Mert nem is az hívogatja, aki beledumálta ebbe az egészbe. Vagy legalábbis nem csak ő. És most egyesével nyomozgassam ki kiket kell elküldeni a p*csába?

2013. szept. 22. 22:03
 3/12 anonim ***** válasza:
80%

"És mégis mit küldjünk vissza, ha egyszer megettük/beszedtük/elhasználtuk?"


A visszavásárlási politika szerint (amit nyilván elolvasott anyád) a "megmaradt mennyiséget" tudod visszaküldeni.


"Amit ha nem teszünk nem jövünk rá, hogy f*st adtak el..."


Igen, nyilván az utolsó szál tésztára is szükséged volt, az utolsó szem vitaminra is a dobozból, és az utolsó csepp ablaktisztítóra is... Igen, szerencsések vagytok, hogy pont az utolsó csepp segített dönteni. Képzeld, ha még pont egy szál spagetti hiányzott volna a döntéshez, vehettetek volna egy újabb dobozzal 800Ft-os kilóáron. (Mellesleg tényleg marha drága volt...) Szerencsések vagytok, mondom!


"Anyukám egyébként sem akarna ilyen konfliktust. "


Mi a konfliktus? Ez bevett gyakorlat, nem kell ezen fennakadni. Vagy az a baj, hogy ezzel megoldódna a bajotok, és nem lenne min puffogni?


"A kérdés egyébként sem erre vonatkozott"

8 mondatból állt a "kérdésed", elég sok témát érintettél. Három kérdőjelet írtál, mindegyikre kaptál választ. Mire nem vonatkozott a kérdésed pontosan?


"ezek hogy képzelik, hogy körbeadják egymás között a telefonszámokat"


Úgy képzelik, hogy anyád aláírta az adatkezelési szabályzatot. Csak azoknak adott anyád engedélyt, hogy hozzáférjenek a telefonszámához, akiknek érdeke, hogy anyád pénzt keressen ezzel. Más nem is kapta meg. És nem körbeadják, hanem a rendszerben mindenki látja.


"És most egyesével nyomozgassam ki kiket kell elküldeni a p*csába?"

Miért kellene bárkit is elküldeni a p*csába? A regisztrációt kellene megszüntetni. Az mondjuk a p*csába küldözgetésnél egy jóval unalmasabb dolog, valahol megértem, ha nem azt választod.


Milyen jó lenne, ha az emberek elolvasnák, amit aláírnak. Kevesebb bit fogyna a gyakorin, és kevesebb idegszála pusztulna az emberiségnek...


Megkérdezhetem, a soténak utalsz valamennyit? Vagy az ügyvédnek való fizetési hajlandóságod csak duma volt?

2013. szept. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Komplikato ***** válasza:
16%

1. Szereztek új telefonszámot

2. Szereztek olyan (okos)telefont amiben van FEKETELISTA funkció.

2013. szept. 22. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
81%

Ellentmondásosnak vélem a kérdést. Az AMWAY termékek árai -ha ilyen szemmel nézzük- sosem voltak alacsonyak. Eddig miért vásárolt az édesanyád? Azt mondod, biztosan nem fog már vásárolni. Egy mondattal arrébb már attól félsz, hogy mégis vásárol valamit. Ha biztosan nem fog vásárolni semmit, mire fel a félelem? Nekem ez a kérdés sokkal inkább tűnik egy indulati kitörésnek, mint valós problémának.

Ha nem szeretnéd, hogy édesanyádat többé telefonon keressék, szüntesd meg a telefonszámát és többé ne legyen telefonja. A telemarketing korában élünk. Abban a korban, ahol ismerőseink is ajánlhatnak vásárlónak és adhatják ki a telefonszámunkat, de még ez sem szükséges, hiszen sok esetben számítógépek által generált telefonszámokat hívnak fel az értékesítők. Ennek etikusságáról lehet vitatkozni, azonban nem törvénytelen és lehet ezt intelligens, felnőtt ember módjára is kezelni.

2013. szept. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Mennyi ilyen agymosott okoskodó jár ide... Szánalmasak vagytok.
2013. szept. 23. 19:41
 7/12 anonim válasza:
81%
Mégsem mi feszülünk szét az idegtől.
2013. szept. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
57%
Kérdező! Kaptál választ a kérdésedre, vagy nem?
2013. szept. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
45%

Kedves kérdező!


Amennyiben rosszul érzed magad a történtek vagy bármi más miatt és meghallgatásra, együttérzésre vágysz, "igen szörnyű az Amway, meg az amwayesek, meg a többi MLM-es, mi is mind fel vagyunk háborodva", akkor szerintem rossz helyen jársz. Éppen lehet, hogy megkapod az együttérzést, mert szoktak ilyenek a GYK-ra tévedni, de azért mégis az oldal alapvető funkciója, hogy a feltett kérdésre hasznos választ adjanak. Ebben az esetben sokkal jobb hely pl. egy kocsma, vagy bármilyen más jellegű baráti társaságod, ahol tömegeket találhatsz, akiknek hozzád hasonlóan tele a hócipőjük pl. az Amway-jel. Van az országban soktízezer ember, aki saját jogon vagy családilag valamilyen módon benne van és szereti, és néhány százázer, aki külsős vásárlóként vagy bármilyen más módon kapcsolódik hozzá és jó dolognak tartja (vagy a termékeket, vagy a rendszert). Ezzel szemben millió környékén lehet az Amway-fóbiások száma az országban, és ez utóbbi csoport sokkal jobb eséllyel előfordul pl. egy kocsmában, mint az előbbi. Tényleg panaszold el a pultosnak, a fodrásznak, a nemzeti dohányboltosnak, a zöldségesnek, az orvosi várótermekben ücsörgőknek, és garantáltan megkapod amit szeretnél.


Ha azonban a kérdésed valódi volt (nem álcázott panaszkodás), akkor a leginkább hiteles választ olyantól fogod megkapni, aki építi az Amway-üzletet, és a másik oldalról látja, hogy kell őt ténylegesen lekoptatni. Amúgy meg kifejezetten hasznos válaszokat kaptál.


Igen, fontos tudnod, hogy ha nem vagy elégedett az általatok vásárolt termékkel, az Amwaynél van megelégedettségi alapon 100%-os garancia. A termékekre 90 napos, az üzleti regisztráció díjára 180 napos. Ha megvan a számlád, és a részben elhasznált terméked, visszakapod a pénzt. Gyakran még a határidőn túl is, de ezt már nem garantálják (magam sok év alatt egyetlen terméket adtam vissza, és azt sem a minősége miatt, hanem mert törött üvegben érkezett egy parfüm - visszautalták a pénzt, de volt több olyan üzlettársam, aki élt ezzel a garanciával így működik). Természetesen nem kell élned a lehetőséggel, de a te helyzetedben nem árt tudnod róla.


Amikor én regisztráltam az Amwaybe, nem foglalkoztatott a pénzgarancia. Úgy voltam vele, hogy legrosszabb esetben nem válnak be a termékek, és akkor mi van? Vettem valamit, ami nem éri meg az árát. Na és? Legközelebb nem veszem meg. Hisztit nem csaptam volna emiatt. Más kérdés, hogy nekem nagyon is beváltak, de nem kell, hogy ugyanazt gondoljuk egy golyós dezodorról vagy egy rágható C-vitaminról.


Az érdemi része a kérdésednek, hogy mit tegyetek a hívogatás ellen. Hívja föl azt az embert (aki amúgy nem az Amway, hanem egy hálózatépítő anyukád szponzorvonaláról), vagy várja meg annak a következő hívását, és mondja meg kerek perec, hogy "kipróbáltam, nem tetszett, a továbbiakban nem érdekelnek sem a termékek, sem az üzlet; emiatt ne keressetek többet". Ez garantáltan működik. Bármi más garantáltan nem működik.

Ne viselkedjetek úgy mint a buta kislány, aki nem képes annyit mondani, hogy "Béla, nem vagyok beléd szerelmes, nem érzek irántad szexuális vonzalmat. és semmilyen módon nem szeretnék veled (a továbbiakban) párkapcsolatot. Ezt a kérdést zárjuk le." Ehelyett azon gondolkozik, hogy tudna ráutaló magatartással megértetni vele. Nem működik. Az egyenes, világos beszéd működik.

2013. szept. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
7%

Itt is szándékosan ki akartam maradni, mert reméltem idővel normális válaszok is jönnek. De ez van, ha egy kérdésben felmerül az MLM, vagy netán egy MLM cég neve, rögtön betalálják ezek a szellemi csökevények.


A 2011. évi CXII. törvényre kell hivatkozni, talán a 13. pontjára, de fejből ezt most nem tudom. De bőven elég a törvény is, csupán közölnöd kell velük, hogy nem járulsz hozzá a továbbiakban, hogy az adataidat tárolják. E-mailben is megteheted, így a rendszerükből törölniük kell. Sajnos itt jön elő az említett rendszer "szépsége", az MLM cég ugyanis nem vállal semmilyen felelősséget a hálózatépítőiért. Pontosan ezért tehetik meg az ilyenek azt, amit.

2013. szept. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!