Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Érettségi után akkor is...

Érettségi után akkor is igényelhetek családi pótlékot, ha nem OKJ-s, hanem bármilyen egyéb képzésen veszek részt?

Figyelt kérdés
19/l

2013. szept. 23. 09:49
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem nem. De én mintha OKJ-s képzés után sem kaptam volna...
2013. szept. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%

Hogyha felsőoktatás keretein belül tanulsz akkor nem kapsz.


De, hogyha iskola rendszerű OKJ képzésre mész tehát nappali , esti akkor kaphat a családod családi pótlékot.

2013. szept. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Estin is? Tényleg?
2013. szept. 23. 11:25
 4/8 A kérdező kommentje:
És mi a helyzet azokkal, amik levelező (nem egyetem) vagy online oktatások? Olvastam például olyat, hogy ingyenes képzés is van, csak nem OKJ-s. Azért érdeklődöm, mert bizonyos okok miatt nekem elég problémás bejárnom nappalira.
2013. szept. 23. 11:30
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem, csp csak nappalin jár, és csak közoktatásban. Aki nem jár nappalira, az mehet dolgozni, aki meg dolgozik, nem kell neki csp.
2013. szept. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kár. Nem a tanulással és nem is a munkával van a bajom, fizikailag nehéz nekem most a helyváltoztatás.
2013. szept. 24. 11:08
 7/8 anonim ***** válasza:
72%

Nem családi pótlék, hanem iskoláztatási támogatás.

Nem kell nappali tagozatosnak lenned, de közoktatásban kell tanulnod. (ellentétben a "TB" jogosultsággal, ahol mindegy, hogy közoktatásban, vagy felsőoktatásban tanulsz, de nappalisnak kell lenned)

Pl. a levelezős esti gimisek is kapják, ha nincs rendszeres jövedelmük.

Itt megtalálod a törvény jelenleg érvényes szövegét:

[link]

2013. szept. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hálám a síron túl is üldözni fog.:D
2013. szept. 24. 14:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!