Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jelen törvények szerint ha...

Jelen törvények szerint ha késsel, boxerrel rám támadnának utcán mivel védhetem meg magam?

Figyelt kérdés
És mit "szabad" (huh ezt még leírni is fájt hogy megvan köve a kezem az önvédelemben..) használnom? Tehát mondjuk valaki rám támad késsel, nálam mondjuk van egy kalapács vagy egy kemény tárgy amivel meg is tudom ölni, akkor én azt használhatom vagy "hagynom kell magam"?

2013. okt. 3. 19:00
 1/6 Vadkan01 ***** válasza:
Persze használhatod a leírtakat, de ki az a hülye aki azon gondolkozik, hogy mivel védje meg magát, ha támad a "gonosz". Ha lenne egy páncélököl mellettem(kitudja mit keres ott), akkor azt használnám, nehogy már a törvény szabjon határt ennek, amit a törvényhozók se tartanak be.
2013. okt. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
a kés bőven alkalmas élet kioltására, szal lehetne a kalapácsot használni, nem borulna fel az egyensúly, azaz az arányosság elve. Mondjuk kb nem mérlegelném akkor ha végszükség van, s lenne nálam valami hasonló. Nem hagynám magam. Egyre figyelj. Elhárítottad a támadást, látod hogy vége a bulinak, akkor kész. Állj le te is.
2013. okt. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hidd el olyankor az ösztön hajt ha az életedről van szó.

Nem fog érdekelni a támadó,mindenki jogosult arra hogy megvédje a saját életét.

Az meg rajtad múlik,mennyire vagy erőszakos.Ha hatástalanítani tudod gyilkolás nélkül,ne öld meg.Később bűntudatod lehet tőle,(van akinél előfordul)

2013. okt. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én viperát hordok magamnál. De csak simán a kezemben, sok gyalogos furán néz mikor sétálok pl. barátnőmmel és úgy artikulálok a kezemmel h hadonászok vele, de ki nem szarja le. Nézzenek csak, azt lehet, azt akarom elkerülni h belém kössenek és barátnőmet se lenne rossz biztonságban tudni. Ha rendőrt látok, elrejtem kicsit azt kész, pont leszarom mit szabad és mit nem, ha egyszer életveszélybe kerülök. Bár persze nyilván nem a megölése lenne az elsődleges cél. Bár egyébkéntaz új BTK. szerint meg is lehet ölni a támadót amúgy. De sajnos ezzel csak azt érték el ahogy látom, hogy olyanokra támadnak, akik nem tudnak védekezni. Soroksári nő, meg 13 éves megvert fiú esete ugyebár.
2013. okt. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
34%

Ha meg tudod ölni, akkor ne hagyd ki az alkalmat.

Lehet, hogy ha életben hagyod, akkor legközelebb ő öl meg egy ártatlan embert.

Meg ha fogynak ezek szép lassan, akkor kevesebb segélykét kell kifizetni és a közbiztonság is javul. Jót teszel a társadalomnak.

2013. okt. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Amivel tudod, azzal szabad megvédeni az életedet. Ha tudsz róla gondoskodni, nagy vonalakban álljon arányban a támadás mértékével. (Ezt az elvet sokan fikázzák, de ha egyszer részegen inzultálnának rendőröket, szerintem örülnének, hogy azok nem pisztollyal, hanem mondjuk paprikasprével védekeznek...) Ne tüzérségi ágyúval vagy légicsapás behívásával védekezz a pofon ellen. Az már más kérdés, hogy bizonyos dolgok nem lehetNÉNEK nálad, ilyen-olyan tilalmak miatt. Ha büntetést kapnál, nem azért kapnád, mert "sajnos" nem döglöttél meg, hanem mert olyan eszközt használtál, ami nem lehet nálad. Ha az illegálisan tartott és nálad lévő pisztolyoddal lelősz egy terroristát, nem az önvédelemért/jogos védelemért büntetnének, hanem mert nem lehetett volna lőfegyvered.
2013. okt. 4. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!