Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van olyan törvény, hogy nem...

Van olyan törvény, hogy nem tarthatok a házamba igazi (nem lő) fegyvereket?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy igazi katana kardot, ami nem olcsó, de csak a falamra kéne. Ismerösöm azt mondja ilyen fegyvereket tilos otthon tartani. Persze nem kiélezve, gyilkolásra készen, hanem dísznek, de igazit. Van erre valamilyen törvény, hogy tilos, mert veszélyesnek minösűl? Mert, ennyi erővel kést se tarthatnék otthon nem?
2009. nov. 9. 17:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igazi katanát??? Megmondhatnád nekem is akkor, hogy hol veszel ilyet? De szerintem nyugodtan tarthatod otthon, dísztárgy és kész.
2009. nov. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Még hatástalanított SS 20-as rakétát is tarthatsz. Nem kell engedély, pláne, hogy dísztárgyként funkcionálna.
2009. nov. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Lehet kapni 50 ezer, vagy 80 ezer... gondolom nem hamisítvány... hameg igen, biztros minőségi, ha 80 ezer...
2009. nov. 9. 18:38
 4/8 A kérdező kommentje:
Jó, mondjuk nem japán, hanem kínai, de biztos minőségi acélból van...
2009. nov. 9. 18:39
 5/8 anonim ***** válasza:

Ismered ezt az oldalt?

[link]

(második válaszoló)

2009. nov. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát igen, ilyeneket én is találok. Erre gondoltam, mikor az eredetiségről beszéltem. Nem mondom, hogy nem eredeti, de a származási helye Kína, nem Japán. Én úgy gondoltam az eredetiséget, hogy japánból származó Katana, esetleg nem mai darab, de az új sem kizáró ok, mivel most is készítenek. Na de biztos szép az is, amit te akarsz venni. ;)
2009. nov. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ja, ezaz... de ha kell, itt az oldal linkje...

[link]

2009. nov. 9. 20:31
 8/8 anonim ***** válasza:
nekem 4 katanám van itthon és egy 40 fontos trdai íjam, eddig még akutya se szólt érte, pedig az íjjal szoktam mászkálni az utcán is, mikor gyakorolni megyek
2009. nov. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!