Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ugye a férjem nagyon rosszul...

Ugye a férjem nagyon rosszul tudja, hogy ha magyar cégnél van bejelentve minimum 3 hónapig de Ausztriában dolgozik akkor utána jár munkanélküli segély?

Figyelt kérdés
2013. okt. 12. 09:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem igen,nagyon rosszul tudja :))
2013. okt. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A munkaügyis oldalakon érdemes ennek utánanézni, de szerintem jár neki. Unokatesóm kb 10 évig dolgozott magyar cégnél mint villamosmérnök, de mindig kihelyezték külföldre, kb félévente másik országban élt. Munkaköri feladata volt az utazás. ettől függetlenül ugyanúgy megillette volna minden munkanélküli juttatás őt is. Persze neki ilyen múlttal nem volt szüksége rá, amikor úgy döntött, nem csinálja tovább a gyerekek miatt ezt a világvándorlás, hazajött és egy héten belül talált másik munkát. Viszont ha nem osztrák cégnek dolgozik a férjed,miért is ne járna neki mindaz, ami azoknak, akik itthon húzzák az igát? A szerződésre lehet alapozni. Gondolom itthoni Tb jár neki, hiszen itthon van bejelentve. Minden járulékok itthon fizetnek utána, ha itt van bejelentve. Szóval dolgozhatna akál Bolíviában is, ez a lényegen nem változtat.
2013. okt. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
79%
Ha jól tudom jár neki a munkanélküli segély azt nem tudom hogy 3 hónap után már kap e de sajnos a magyar segélyt kapja és nem az osztrákot.
2013. okt. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha külföldön dolgozik, nem is magyar cégnél, akkor is jár neki itthon ellátás, feltéve, hogy: az elmúlt 3 évben fel tud mutatni min. 360 nap munkaviszonyt, ami után ellátást még nem vett igénybe.
2013. okt. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!