Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Elköltözhetek és dolgozhatok?

Elköltözhetek és dolgozhatok?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, apámmal élek vagyis nála vagyok többet, de anyám kap rám tőle gyerektartást meg ő veszi fel a családit is, mindegy... Szóval apámnak van egy régi hitele, a bank most találta meg és most havonta nem kevés összeget vonnak majd tőle. Eddig sem éltünk túl jól, hát most hogy mi lesz... Nem az én dolgom lenne, de nem fogom azt nézni, hogy vagy albérletet fizetünk és éhezünk vagy kajálunk és nem lesz villany vagy víz. Apám nyugdíjas, néha dolgozik mellette, de az ereje nagyon többet nem enged. Van egy ismerősöm tőlünk elég messze, szeretnék hozzá költözni, mert ott kapnék melót. Itt helyben sehová sem kellek semmire. Szóval apám megengedné azt tudom, anyámnak lenne hozzá egy-két szava, de meg tudnám vele is dumálni. Dolgoznom kell és küldenem haza, mert így, hogy a bank megint győzött mi nem fogunk megélni. Mellette próbálnék sulit csinálni, bár nem hiszem, hogy abból sok jó lenne (igazából is rühellem a sulit, szóval nem egy ismerősöm érettségivel meg szakmával dolgozik minimálbérért, sőt egy ismerősöm jogi diplomával nem kapott munkát itthon csak külföldön, ott meg nem jogban hanem azt hiszem egy hajón dolgozik, és jobban keres mint itt egy diplomás) szóval a suli nem érdekel, mert amúgy sem megy túl jól, ha meg majd szükségem lesz rá, akkor tudom folytatni, de most fontosabb, hogy a hitel legyen fizetve, mert mondom, télen bajok lesznek.

Mit gondoltok? Elköltözhetek és dolgozhatok és élhetek egy ismerősömnél anélkül, hogy a gyámügy vagy valami más állami szar rám szállna?


2013. okt. 15. 15:08
 1/5 szántóvető ***** válasza:

[link]

javaslok egy ideiglenes lakcímet az új helyeden.

[link]

2013. okt. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ugye tudod, hogy tanköteles vagy 18 éves korodig? Ráadásul hivatalosan nem is alkalmazhatnak munkára. Édesanyádnak megvonják a családit, ha nem jársz iskolába.A többi hercehurcáról nem is szólva.
2013. okt. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Magántanuló vagyok, szerintem diákmunkát meg kapnék. Vagyis ebben bízom. Másképp nem tudunk kijönni a szarból..
2013. okt. 15. 16:05
 4/5 szántóvető ***** válasza:
2-es elolvastad az első linkemet?
2013. okt. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a linkeket! Csak most tudtam elolvasni, ezért most írom. Nem is tudtam hogy a jogviszony már így működik, szóval jobb mint amire számítottam:) Eddig tervben úgy néz ki a dolog, hogy a sulimban maradok (magántanulóként) és ha meg lesz az új helyen a lakás (amit ottani ismerősömmel bérlek majd közösen) akkor már csak anyu engedélye kell (ami meg lesz) és akkor tudok menni. Épp tegnap este beszéltem apuval, hogy szeretnék menni és mondta, hogy elenged, mert tényleg sokat segítene, ha tudnék hazaadni. Persze mondta, hogy csak akkor menjek ha akarok, szóval nincs az, hogy elküld melózni, én szeretnék, mert nekem meg kihívás a saját lábamra állni és még apámnak is tudnék ezzel segíteni. Szóval ezt mindenképp akarom. A bank kedves hívása előtt is tervben volt már az ismerősömmel, hogy odaköltözöm, csak ez most úgy "megkomolyodott".

Köszönöm még egyszer!:)

2013. okt. 16. 03:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!