Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az állami felsőoktatást...

Az állami felsőoktatást ingyenesnek kell maradnia mert csak így van esélye a szegényebbeknek is tanulni vagy be kell vezetni a tandíjat?

Figyelt kérdés
2013. okt. 15. 20:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Kell lennie támogatott helynek is, de nem ezer számra.
2013. okt. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem kell ingyenesnek maradnia, sőt nem szabad. A felsőoktatásba olyan diákokat érdemes terelni, akiknek nagy esélyük van az eredményes elvégzésre, és várhatóan minőségi munkát lesznek képesek végezni. Ennek megállapítására egy jó osztályozási módszer teljesen megfelelő.

Ha nem azért kap valaki érettségit, hogy végre megszabaduljanak tőle, ha a felsőoktatásba a számot adott tudása alapján kerül be, ott pedig a tanulmányi eredménye alapján kialakított tandíj-ösztöndíj rendszerben fizet, vagy kap pénzt, akkor egyfelől erős motivációja lesz a tanulásra, másfelől ebben az esetben minden anyagi feltétele adott lesz (azaz lesz elegendő pénze a taneszközökre, megélhetésre, megfelelő szórakozásra és művelődésre is). Nem ördöngösség ez, csak akarni kell.

2013. okt. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen, kell lenni ingyenes helynek is, és költségtérítésesnek is. De több ingyenes hely kell legyen! És a pontokat is mérsékelni kéne, ne kelljen egyes egyetemekhez akár 450 pont is! Én mondjuk lehet elérem a 450 pontot, de nem biztos. Pedig jelenlegi életcélomhoz el kéne. Egy 440-et alsóhangon. És ha eltörlik az ingyenességet, kimegyek külföldre tanulni, de visszajövök! Én szeretem Magyarországot, nem hagynám itt, de sajnos nincs 10 millió Ft-om, hogy itt kitanuljam azt, amit szeretném. Mert költségtérítésesen most kb annyi lenne.
2013. okt. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!