Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 18 év alatti 10000 ft alatti...

18 év alatti 10000 ft alatti bolti lopásért mire számíthat?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok ketten mentünk be a boltba italt lopni de elkaptak az összérték kb 6000 ft voltnem szedtünk le lopás gátlót vagy ilyesmit nem is volt mind kettőnknél volt egy üveggel nekem előtte 13 évesen volt egy rendőrségi ügyem rongálás során az nem tudom mennyire számít most legjobb esetben mire számíthatok figyelmeztetés,bíróság,közmunka,pártfogó,pénzbírság,felfüggesztés?

2013. okt. 16. 21:11
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
A rendőrök a helyszínen felvették az adatainkat és elengedtek továbbá járhat e iskolából kirúgás,támogatás megvonás bármi egyéb?
2013. okt. 16. 21:14
 2/15 A kérdező kommentje:
Légyszives válaszokat tudnátok adni?
2013. okt. 16. 21:36
 3/15 anonim ***** válasza:
lecsuknak
2013. okt. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Magyar vagyok és tényleg fehér bőrrel.
2013. okt. 16. 22:28
 5/15 Evele123 ***** válasza:
95%

Az ilyenek, mint te már nem egy boltot vittek csődbe a sok lopásuk eredményeképpen. Munkahelyeket veszélyeztettek, azokat károsítjátok meg, akik TISZTESSÉGESEN megdolgoznak a napi betevőért. Ha rajtam múlna, biztos, hogy nem úsznád meg egy kis ejnye-bejnyével. Azért mehetsz lopni, mert ezt a szüleid még kis taknyos korodban nem verték a fejedbe, hogy a lopás bűn és te fogod saját magadat börtönbe zárni vele, a rendőr / börtönőr csak egy eszköz, aki végrehajtja a TE akaratodat. Ha nem tanulsz ebből (nincs olyan, hogy "csak egy kis csoki volt, csak egy kis itóka..."), egyenes út vezet a bűnszervezetekbe, a börtönben kitanulod a lopások, csalások stb. minden csínját-bínját, onnan pedig a mehetsz a halálba. Ha egyszer a bűn útjára tévedsz, nem szabadulsz egyhamar, mert mindig lesz, aki még mélyebbre rángasson a sz@rba. Ennek az egész bolti lopásos dolog gyökerét a nevelésben, a "kultúrában" látom. Ha betévednél a boltunkba és én kapnálak lopáson, nem szólnék én senkinek, csak elővenném a lőfegyvert és pl. lábon lőnélek vagy kézen, hátha észhez térsz és soha többet nem vetemedsz ilyenre. A rendőröknek azt mondnám, hogy mellément a figyelmeztető lövés, mert nem akartál megállni tettenéréskor.


Egy boltos srác.

2013. okt. 17. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

"Magyar vagyok és tényleg fehér bőrrel."



Hi hi hi hi

2013. okt. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Agent Cooper ***** válasza:
100%

Tulajdon elleni szabálysértés miatt pénzbírságra számíthat (5 és 30 ezer forint között). A 13 évesen elkövetett rongálást sehol sem jegyzik, mivel az akkori életkora büntethetőséget kizáró ok.

Viszont mindenképpen érdemes elgondolkodnia azon, hogy az ilyen életmód hova vezethet. 13 évesen rongál, 15 évesen italt lop, pontosan tudja, hogy ha vagyonvédelmi eszközt távolít el egy termékről, azzal bűncselekményt követ el, ami arra utal, hogy rendszeresen szokott lopni.

Mi lesz Önből 5 év múlva, ha már 15 évesen egy piálós tolvaj?

2013. okt. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
37%

"Magyar vagyok és tényleg fehér bőrrel"


Na Jobbikosok, akkor hogy is van ez? Van MAGYARBŰNÖZÉS? (Így, csupa nagybetűvel).


A kérdésre válaszolva: minimum pokolra jutsz, de az tuti, hogy pár évig a sitten rohadsz!

(Viccen kívül, szerintem megúszod egy pénzbírsággal... ha többször elkapnak akkor megy egy felfüggesztettel.)

2013. okt. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

A cigánybűnözés nem az, hogy bűnt követ el valaki, aki cigány, és nem is az, hogy csak a cigányok bűnöznek. Vedd a fáradságot, nézz utána! Szakmai fogalom a cigányságra jellemző bűnelkövetési formákra. Életmódjukból, kulturális hátterükből, szövevényes viszonyaikból következik, hogy nagyjából csak rájuk jellemzők ezek. A bolti lopás egyértelműen népszerűbb közöttük, szigorú értelemben véve nem cigánybűnözés, de mi, akik nem vagyunk rendőrök, hadd soroljuk oda, ha már annyira egyértelműek az arányok!


Ad. 2: nem kell egy bűnözőnek elhinni, amit mond. Simán lehet, hogy nem is magyar. Persze tök lényegtelen, de így ez a "na jobbikosok" eléggé gyenge lábakon áll. Persze ha magyar a gyerek, az se jobb. Nem nekünk kéne integrálódni töki...

2013. okt. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem simán lecsuknak. Én lecsuknálak. Ha kenyeret loptál volna, mert éhezel azt meg lehetne érteni, de alkoholos piát?! És ahogy látom nem az első eset.... A legjobb lenne ha bemennél egy hónapra, megtanulnád hogy nem éri meg!

Amúgy legrosszabb esetben is pénzbírság.

15/F

2013. okt. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!