Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 18 év alatti 10000 ft alatti...

18 év alatti 10000 ft alatti bolti lopásért mire számíthat?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok ketten mentünk be a boltba italt lopni de elkaptak az összérték kb 6000 ft voltnem szedtünk le lopás gátlót vagy ilyesmit nem is volt mind kettőnknél volt egy üveggel nekem előtte 13 évesen volt egy rendőrségi ügyem rongálás során az nem tudom mennyire számít most legjobb esetben mire számíthatok figyelmeztetés,bíróság,közmunka,pártfogó,pénzbírság,felfüggesztés?

2013. okt. 16. 21:11
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

"A cigánybűnözés nem az, hogy bűnt követ el valaki, aki cigány, és nem is az, hogy csak a cigányok bűnöznek. Vedd a fáradságot, nézz utána! Szakmai fogalom a cigányságra jellemző bűnelkövetési formákra. Életmódjukból, kulturális hátterükből, szövevényes viszonyaikból következik, hogy nagyjából csak rájuk jellemzők ezek."


Mondj egyetlen olyan bűnelkövetési formát, ami jellemzően a cigányokra igaz. Mert a bolti lopás pl pont nem az (USA-ban pl gondolom nem a cigányok, hanem főleg a feketék, mexikóiak - vagy akár az európai bevándorlók leszármazottai lopnak a boltban).


"A bolti lopás egyértelműen népszerűbb közöttük, szigorú értelemben véve nem cigánybűnözés, de mi, akik nem vagyunk rendőrök, hadd soroljuk oda, ha már annyira egyértelműek az arányok! "


Pont az előbb írtam példát rá, hogy miért NEM cigánybűnözés - a te megfogalmazásod alapján (azért, mert nem a népcsoportra jellemző).

Jah, hogy NÁLUNK, Magyarországon többnyire a cigányok lopnak a boltban? Ez akár igaz is lehet. Mint ahogy az is, hogy a fehérgalléros bűnözést nálunk többnyire magyarok követik el, nem cigányok. A te megfogalmazásod alapján akkor máris van magyarbűnözés - ugyanis kultúrális hátterünkből és szövevényes viszonyainkból adódóan nálunk a magyarok valahogy jobban iskolázottak és több lehetőségük van fehérgalléros-bűnözni.


Az ad2-ben viszont igazad van.

2013. okt. 21. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

És még valami: nyilván mind a "Na jobbikosok" mind a "magyarbűnözés" kifejezéssel csak provokáltam. Én is látom, hogy a cigányok olyanok amilyenek.


Mint ahogy azt is, hogyha ilyen kifejezéseket találunk ki, azzal a bűnöző rétegnek nem nehezítjük meg a dolgát (ugyanúgy "cigánybűnözni" fog és abszolút nem érdekli sem a véleményed, sem a ráaggatott címkéd), viszont az integrálódni akarónak (igen, ilyenek is vannak, rendes dolgos cigányemberek emberi normákkal) nagyon megnehezítjük a beilleszkedést.

2013. okt. 21. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

"A te megfogalmazásod alapján akkor máris van magyarbűnözés"

Van, csak elég suta magyarnak nevezni valamit, ami magyarokra jellemző és itthon történik... Nem lesz belőle szakterület a bűnüldözésen belül, mert a magyarokra ill. mindenkori többségre jellemző elkövetési forma a default, mi más lenne?


Kár azon besértődni, hogy a jobbosok kölcsönvették az MSZMP korabeli zsaruktól a cigánybűnözés fogalmát, és azon meg főleg kár rágódni, hogy jópár tuskó miért nem helyén használja? Mármint nem szigorú értelemben a helyén, hanem mondjuk a falujában ha a tyúklopás a cigányokra jellemző, akkor az igenis cigánybűnözés, de ha országosan beszélünk a tyúklopásról, akkor már legfeljebb "tulajdonképpen" az, mert a cigányok közt még tán darabra is több az olyan, aki például tegnap annyira korgó gyomorral ordibált a családdal egész délután, hogy este már a "paraszt" udvarában találta magát egy kövér baromfival a hóna alatt...

2013. okt. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
*helyén használja. PONT :)
2013. okt. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
.
2014. okt. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!