Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerintetek normális az ilyen...

Szerintetek normális az ilyen buszsofőr?!

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ma utaztam egy helyközi járattal, van bérletem, igazolólapom, diákigazolványom (a bérlet 15 km-es). Az irattartókat úgy gyártják, hogy a plasztikkártyák pont elférjenek benne, de a bérlet kb egy centivel szélesebb. Az az egy centi a két oldalán lévő fél-fél centi széles üres rész, nincs rajta semmi fontos. Na, hogy elférjen be kell hajtani (van aki levágja de azt nem mertem) de attól még minden látszik rajta. Eddig egy buszsofőrnél se volt ez probléma, mindegyik elfogadta. Ma szállok fel a buszsofőr egyből (bunkó hangnembe) elkezdi mondani; "bontsa ki a bérletet, 2 éve tilos a behajlított bérlet" erre én "erről én nem tudtam" erre ő "miaz, hogy nem tudta mindenki kapott róla papírt" én; "én nem kaptam" (tényleg nem kaptam) akkor elkérte az igazolást és a diákigazolványom akkor elkezdett kötözködni, hogy lejárt az igazolás (november 2-ig jó) akkor mutattam, hogy még érvényes. Kb 2 perc szerencsétlenkedés után visszaadta a papírjaim. Ezt eljátszotta a haverommal aki mögöttem állt, ő még ki is vette a bérletet, hogy ne legyen behajlítva. Ezt eljátszotta a mögöttünk álló kb 5 emberrel (köztük egy terhes nővel). Most ez normális? Utánanéztem de én semmilyen szabályt nem találtam a behajlított bérletről és olyan papírt se kaptam amit mondott (haverom se kapott) szüleim se kaptak tehát nem is tudtam róla. Azt tudom, hogy nem szabad belevágni mert akkor érvénytelen (egy ismerősömnek ez volt), de én nem vágtam bele. Most akkor kinek van igaza? Előre is köszi! 14/f

2013. okt. 19. 14:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Tipikusan élvezi a hatalmat sofőr! Sok ilyen van, nekik ez a szórakozás.
2013. okt. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Eddig életembe kb 20-25 buszsofőrnél utaztam és csak ez az egy ilyen.
2013. okt. 19. 14:31
 3/11 anonim ***** válasza:
95%
Ha legközelebb elöfordul ilyen, akkor panaszt tehetsz a központban, a rendszám, útvonal és idöpont alapján pontosan be tudják azonosítani, hogy kiröl van szó, és utána "tesztutasokkal" ellenörzik az illetöt. Adott esetben elküldik, ha figyelmeztetés ellenére továbbra is igy viselkedik.
2013. okt. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Azt tervezem, hogy a legközelebbi bérletvásárlásnál panaszt teszek, csak az útvonalat és az időpontot tudom de mindig az a sofőr.
2013. okt. 19. 14:50
 5/11 anonim ***** válasza:
4%
Természetesen normális.
2013. okt. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Komplikato ***** válasza:
Nekem BKV sofőr mondta, hogy vegyem ki az átlátszó bérlettokból a bérlet szelvényt, mert Ő nem látja eléggé jó és így hamis is lehet! Szerintem ezeknek az egyedeknek sz*r napjuk van és kijátszhatják az Isten komplexusukat pár percre.
2013. okt. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem csak ma volt ilyen ez a sofőr volt már olyan, hogy össz-vissz csak egy ezres volt nálam (akkor még jeggyel közlekedtem) és a 155 forintos buszjegyemet akartam megvenni erre leküldött a buszról, hogy a pályaudvaron lévő büfébe váltassam fel mert nem tud visszaadni. Én láttam, hogy tele volt papír és fémpénzzel a kassza. És még neki állt feljebb, higy miaz, hogy nincs apróm. Volt, hogy egyik ismerősömet a karjánál fogva rángatott vissza mert nem látta jól a bérletet (volt is feljelentés de nem lett belőle semmi).
2013. okt. 19. 15:05
 8/11 szántóvető ***** válasza:
ne törődj a sofőrrel,ő a kivétel nem Te.van egy hitelkártyám ami nincs aláírva.több országban is használtam már és elfogadták gond nélkül,az egyetlen kivételt a lakóhelyem szerinti posta jelenti mert ott nem tudok fizetni vele az egyik dolgozónál.
2013. okt. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
27%

Magyarország sofőrállam!

Sárba tiporják az emberi jogokat! Szabad bérlethajtogatást mindenkinek!

Sofőrmentalitás, sofőrpertu, sofőrpofon!

Mindannyian emlékszünk a történelem ama sötét fejezeteire, mikor sofőrök kezében volt a kormány!

Mire vezetett ez? A lenini útra! (Vagy körútra? Már nem emlékszem pontosan.)


Na bumm! Mások visszaélve hatalmukkal lepontozzák a válaszaimat! Csak mert nem tetszik nekik!

2013. okt. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
De akkor be lehet hajtani vagy nem? Mert máshogy nem fér el, de ha behajtom meg beleköt? Most akkor mit csináljak?
2013. okt. 19. 18:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!