Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Büntetlen előélet - Büntetés...

Büntetlen előélet - Büntetés mértéke?

Figyelt kérdés

Egy összetett bűncselekménybe keveredett bele két unokatestvérem. Az idősebbik nővérem két gyerekéről van szó. Az unokaöcsém 14 éves volt, míg az unokahúgom 17 éves volt akkor. Természetesen büntetlen előéletűek voltak. Rajtuk kívül az ügyben még öt vádlott van. Minden elkövető az elkövetéskor 14-17 év köztiek voltak.

Az unokahúgom az ügy IV. r. vádlottja, míg az unokaöcsém az ügy VII. r. vádlottja.

Őket 2 rb. bűnszövetségben elkövetett súlyos testi sértés bűntettével, 2 rb. bűnszövetségben elkövetett rablás bűntettével, 4 rb. bűnszövetségben elkövetett dolog elleni erőszakkal elkövetett lopás vétsége valamint 1 rb. bűnszövetségben elkövetett zsarolás miatt indult eljárás még 2010. március 6-án. A vádemelésre 2011. január 13-án került sor. Elsőfokú ítélet ugyan megszületett 2012. június 18-án. Az unokahúgom 3 év 4 hónap fiatalkorúak börtönében letöltendő büntetést kapott, míg az unokaöcsém 2 év 10 hónap fiatalkorúak börtönében letöltendőt kapott. Az I. r. vádlott mellékbüntetésként 6 év, a II. és III. r. vádlott 5-5 év, a IV. r. vádlott 4 év, az V. és a VI. r. vádlott 3-3 év, míg a VII. r. vádlott 2 év közügyektől eltiltást kaptak. Minden vádlott ellen bűnügyi költség megfizetését rendelte el az elsőfokú bíróság. Az unokahúgom és az unokaöcsém illetve a többi vádlott társuk ítélet enyhítéséért valamint a bűnügyi költség mentességét indítványozták, míg az ügyész az I., a II. és a III. r. valamint az V. r. vádlott esetében súlyosbításért fellebbezett. Mivel az eljárás elejétől két éven keresztül előzetes letartóztatásban és 62 napig házi őrizetben voltak, így azoknak a beszámítása után még fennmaradó ítélet 1 év 2 hónap illetve 8 hónap.



j: Mire számíthatnak másodfokon?


k: Lehet-e kedvezőbb vagy épp súlyosabb a másodfokú ítélet?


m: Mi a hatósági erkölcsi bizonyítvány/erkölcsi bizonyítvány között a különbség?


n: Az elsőfokú ítéletük illetve az előzetes letartóztatásuk ideje valamint a házi őrizet ideje bekerül-e majd a hatósági erkölcsi bizonyítványukba/erkölcsi bizonyítványukba?



2013. okt. 20. 14:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én remélem súlyosabb büntetést kapnak és amiket leírtál van rá esély hogy a bíró is súlyosbít, lepontozhatsz nyugodtan de aki rabol, erőszakkal lop zsarol, az nem érdemel mást. Az meg nem számít hogy 17 éves. én 18 vagyok, de még nem is gondolkodtam el ilyenen. 14 évesnek is lehetne már ennyi esze.


És ez még csak a kezdet, szerinted ha felnőnek, kapnak majd munkát? Ki alkalmazná őket, én biztos nem.

2013. okt. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, azt kifelejtettem hogy 1000%-ék hogy belekerül az erkölcsi bizonyítványukba, szóval max a mekiben lesznek eladók, várj ott se, hisz ott pénzt kell kezelni. Az ilyen ember megérdemli a sorsát, aki hülye az haljon meg és kész
2013. okt. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Remélem nem kapnak kevesebbet, nagyon durva lelkivilág kell az ilyen dolgokhoz. Ennyi idősen ilyen bűncselekményeket normális gyerek nem követ el, sőt el is borzad tőle.
2013. okt. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Másodfokon az elbírálás attól függ, a bíróság megfelelően indokolt, értékelt, illetve bizonyított-e. Ezt így látatlanban megmondani nem nagyon lehet.

Súlyosabb a két hozzátartozód vonatkozásában biztosan nem lesz az ítélet, ugyanis ez a Be. 354 §-ba, a súlyosítási tilalomba ütközne. Mivel ha jól látom az ügyész nem fellebbezett az ő esetükben súlyosbításért, így súlyosabb büntetést semmiképp sem kaphatnak.

2013. okt. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.


A kérdésben az ügyészi súlyosbítás kérésnél elírtam. NEM az V. r. vádlott ellen HANEM a IV. r. vádlott ellen kért súlyosbítást.

Szóval akkor "csak" annál áll fent a lehetősége, hogy másodfokon súlyosabb ítéletet kapjon, aki esetében az ügyész ezt indítványozza?

2013. okt. 20. 19:48
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen csak annál, de az egész bagázsnak élete végéig ott kéne rohadnia
2013. okt. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, csak annál, akinél az ügyész fellebbezés súlyosbításért. Ha csak enyhítésért fellebbeznek, akkor nem lehet súlyosabb ítéletet hozni az ügyében.
2013. okt. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!