Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Melyik törvény, paragrafus,...

Melyik törvény, paragrafus, bekezdésében található?

Figyelt kérdés

Regisztráltam egy weboldalra (fórumra). Van olyan Opció, hogy regisztráció törlése, ám azt egy adminnak meg kell erősítenie. Biztosan tudom, hogy eddig 3x visszadobta a törlési kérelmemet, és próbál lebeszélni róla.

A törvény biztosan rendelkezik ilyesmiről, hogy köteles törölnie ha Én azt akarom. Ezt keresném...


2013. okt. 22. 18:01
 1/3 Shai-Hulud ***** válasza:

Nyugodtan írd meg nekik e-mailben, hogy a személyes adataid általuk történő kezeléséhez nem járulsz hozzá, ezért haladéktalanul töröljék a nyilvántartásukból. Amennyiben ezt 8 napon belül nem teszik meg, akkor bejelentést teszel ellenük a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóságnál, amely hivatalból el fog járni az ügyben.

Nálam legalábbis ez szokott használni, eddig még mindenhol igen gyorsan végrehajtották az adattörlést. :-)

2013. okt. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Shai-Hulud ***** válasza:

Ja, és itt a link, ha tényleg bejelentést akarsz tenni. (Merthogy valóban be lehet jelenteni az ilyet.)

[link]

2013. okt. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon hasznos a link és a segítség. Köszönöm!
2013. okt. 22. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!