Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Közig. Eljárásban jogom van...

Közig. Eljárásban jogom van külön kérelemmel fordulni az adott hatósághoz, hogy X dokumentumot hivatalos úton ők szerezzenek be, ugye?

Figyelt kérdés

arról szól a történet, hogy egy engedélyhez kell még egy X igazolás, ám ezt az igazolást puszta személyes ellentétből adódóan az illető nem hajlandó kiadni, mert tesz rá magasról (örül, hogy keresztbe tehet nekem), viszont kikerülhetetlen formai kellék.


Na most én emiatt külön kérelmeztem, hogy tehát ezen okok miatt a hatóság szerezze be hivatalból a hiányzó igazolást.


Erre meg az okos titkárnő azt mondja, hogy ilyen nincs és akkor is nekem kell, és emiatt elutasítanak mindent.


Viszont én meg más esetekben csináltam már ugyanezt, azaz sztem ennek így működnie kell.


Most akkor kinek van igaza? Ha én kérvényezem, kötelesek ők beszerezni és emiatt nem hozhatnak elutasító határozatot? Hogy van ez? Esetleg jogszabályi alátámasztás is tud mondani valaki? hálás lennék ...



2013. okt. 26. 10:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez alapelvet sért, aminek a neve: rendeltetésszerű joggyakorlás. Ezt sértve joggal való visszaélést kapunk, tipikus esete ennek szomszédod magatartása.


Sajnos a kérelmed megindításához Neked kell a kellékeket megszerezni. Hivatalból ez nem fog megindulni.


Ha vagyoni károd keletkezik belőle, akkor azt a polgári bíróságnál érvényesítheted.


De próbáld meg mégegyszer a hatóságnál, hátha. Tehát: joggal való visszaélés miatt nem adja ki a papírt, kérd kötelezni annak kiadására.

2013. okt. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
*ha nem szomszéd bocsánat (általában azok tesznek így keresztbe)
2013. okt. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszi, tehát mint külön kérelem, ez így nem megy, de kérhetem, hogy az adott hatóság kötelezze őt .. ha jól értem. rendben, akkor ezt teszem, és hát hiába joggal való visszaélés, most őszintén, az élet hány területén tapasztaljuk ezt? sajnos én rengetegen :(
2013. okt. 26. 19:11
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, arra utaltam, hogy külön kérelmet nem adhatsz be arra vonatozóan, hogy kötelezzék adatszolgáltatásra az eljárásodhoz.


Viszont ha beadod az alapeljárás megindításához a kérelmet (gyanítom ez már megtörtént), hiánypótlásra köteleznek (ez is megtörtént), itt hivatkozz arra, hogy:

- jogos érdekedben korlátoznak

- aki a formai kelléket nem adja ki, joggal való visszaélést követ el (megfordítva nem rendeltetésszerűen gyakorolja jogait).


Jogszabályhelyet sajnos erre nem tudok adni. A Közigazgatási eljárási (...) törvény erről nem szól. Amiket fent írtam, azok csupán jogi (inkább polgári, de itt is él azért) alapelvek.


Ha nagyon nem megy, és elutasítják, kérhetsz:

- felügyeleti szervénél jogorvoslati eljárást (kvázi másodfok!)

- vagy ha vagyoni hátrány ért, akkor polgári eljárást.

2013. okt. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

igen, egy az egyben ez a helyzet, amit írtál.

és oké, kérhetek ezt-azt na de az mind hónapok, energia, nekem meg szépen lassan de biztosan csak úszik a pénzem emiatt ... agyrém ez tényleg, hogy valaki ilyet megengedhet magának, de sajnos megengedheti, ez tény.

2013. okt. 27. 09:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!