Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mennyit kaphat az elkövető...

Mennyit kaphat az elkövető nem minősített garázdaságért?

Figyelt kérdés
Szomszédom kiabált velem a folyosón, majd dörömbölt az ajtómon. Mást nem csinált. Gyanúsított lett garázdaság miatt. Sajnos gyengítheti a dolgot, hogy csak fél év után tettem feljelentést, ráadásul az egész két és fél éve történt.

2013. okt. 28. 14:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Mikor is volt ez a történet? Mivel nagyon nem áll össze a dolog. Fél év után tettél feljelentést és két és fél éve történt? Vagyis két éve nyomoznak? Akkor már régen lejárt a nyomozás határideje.
2013. okt. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

???

Ez nem garázdaság, de legalábbis nem bűncselekmény. Vagy történt más is, vagy pedig szabálysértési eljárás van folyamatban, ami viszont lehetetlen, hogy ennyi ideig tartson, főleg hogy fél év alatt elévül a szabálysértés így feljelentést sem lehet tenni fél év után.

2013. okt. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ja másik dolog, ami eszembe jutott, hogy a garázdaság nem lehet minősített...
2013. okt. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Miért ne lehetne minősített? Csoportosan, felfegyverkezve elkövetett.


Számít, hogy miért nem tettem azonnal feljelentést? Azt gondolom nem. Nem tettem, csak fél év múlva, lehet, hogy hibát követtem el. Egyébként azért nem tettem, mert azt gondoltam, hogy rendeződik a helyzet, de nem így lett. Több dolog miatt tettem feljelentést (pl. zaklatás), de azok nem álltak meg a hatóság előtt. Nem szabálysértési ügy, mert sértetti idézést kaptam, bíróságra.


Sajnos azt a hibát is elkövettem, hogy mikor zaklatásért, meg más miatt is feljelentettem, név szerint neveztem meg. Viszont feljelenthet rágalmazás hamis vád miatt?

2013. okt. 28. 21:10
 5/5 A kérdező kommentje:
Egyébként tényleg nem történt más. Káromkodott, dörömbölt, majd elment.
2013. okt. 28. 21:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!