Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Üzemi balesetnek minősített...

Zoleeka88 kérdése:

Üzemi balesetnek minősített balesetre való válasza a Magyar Postának. Tudnátok segíteni fellebbezésben?

Figyelt kérdés

Édesanyám a Magyar Postán dolgozik és az alábbi eset történt vele:


Munkavégzés közbeni balesetről jegyzőkönyv, illetve szeptember 28án baleseti határozat is született, miszerint üzemi balesetnek elismeri a Magyar Posta.

Az orvosi segítségnyújtással kapcsolatban már kétséges, hogy csak én hibáztam, hogy nem mentem el orvoshoz. Jelen volt a vezetőm és a két helyettese is, akiket nem érdekelt, hogy fájdalmaim voltak, most is csak arra tudnak hivatkozni, hogy miért nem mentem el orvoshoz.

Miután két hónapig nem mentem el orvoshoz, fájdalomcsillapítók szedése mellett folyattam a munkámat, amitől bélgyulladást kaptam,és most még nekem kellene szégyenkezni a munkahelyemen, mert milyen hosszú ideig voltam betegállományban. Soron kívüli üzemorvosi vizsgálatra küldtek. Az üzemorvos közölte vele, hogy nem fog kertelni, a főnökömmel beszélt és el kell küldjön idegorvoshoz igazolásért, hogy álltam-e a kezelésük alatt. Továbbá a körzeti orvosomtól is igazolást kellett vinnem, hogy milyen betegségeim voltak, mert a főnököm szerint én túl sokat vagyok beteg. Arról nem tudtam igazolást vinni, hogy korábban lett volna gerincproblémám, mivel nem is volt soha. Bár lehetett volna, mert kb 5 éve hátrérmunkában közel 30kg-os csomagokat kell emelgetnem (50éves, 50kg-os nő?!?!) Jelenleg fájdalom-, és tünetmentes vagyok, ami az akupunktúrás kezelésnek köszönhető.

Egyébként lehet, hogy még a mai napig sem mentem volna el orvoshoz, hogyha a munkavégzésemmelkapcsolatosan nem érnek támadások, tudni illik betegen nem tud az ember 100%osan teljesíteni. Belátom,hogy nem kellett volna betegen dolgoznom, de nem vezérelt semmi rossz indulat. Mellesleg 22 éve dolgozom a Magyar Postán, ezelőtt soha nem volt még üzemi balesetem, és remélem, hogy öbb nem is lesz. Ha igen, akkor okosabb leszek!


A csatolt képen látható a Magyar Posta válasza:

[link]


Kérem segítségeteket egy fellebbezéshez!


Köszönettel: Zoli


2012. jan. 31. 10:26
 1/1 anonim ***** válasza:
Munkaügyben jártas ügyvédet keress itt az interneten,vagy a lakóhelyed környéken!Lépj vele SZEMÉLYES kapcsolatba ,talán ő tud segíteni.
2012. jan. 31. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!