Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi történik ha elkapnak...

Mi történik ha elkapnak közterületen alkoholfogyasztásért? 18 év alatt.

Figyelt kérdés

2013. okt. 28. 18:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
hát ha jol tudom akor legföjeb szabájsértési helyszini birságot kaphatsz ami nem tudom hogy menyi összeg. azt a birságot 30 napon belül be kel fizesed vagy különben átólváltosztatik letöltendö börtönbüntetésre ahol 5000 ft ért ülsz egy napot. de amúgy szerintem inkáb ne igyál az utcán hanem othol vagy valami házba és nem kaphatnak el ;)
2013. okt. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
ja most nézem hogy 18 év alat vagy......hát szerintem akor lehet hogy sújosab büntetés is lehet vagy szóllnak a szüleidnek is mert még kiskoru vagy. inkáb igyál othol ;)
2013. okt. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Piát elveszik, szólnak apádnak.
2013. okt. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2013. okt. 28. 19:04
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Semmi. Közterületen szabad alkoholt fogyasztani. És mielőtt valaki megkérdezné mióta: NEM TUDOM A PONTOS DÁTUMOT!!!
2013. okt. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 lindmayer ***** válasza:
0%

nem lehet közterületen alkoholt fogyasztani, ez tévedés

csak nem büntethetnek meg érte(elrontottak valami jogszabályt vagy mi)

a másik tévedés: 18 éven aluli nem vásárolhat alkoholt(meg dohányt), de még nem halottam olyanról, hogy hatóságilag is tilos lenne inniuk

2013. okt. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 lindmayer ***** válasza:
ja meg eddig is az esetek többségében leszarták a rendőrők, hogy mit ittál az utcán
2013. okt. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
89%

Szabálysértési törvény:

Szeszesital-árusítás, -kiszolgálás és -fogyasztás tilalmának megszegése

200. § (1) Aki

a) a szeszes ital árusítására vagy a közterületen történő fogyasztására vonatkozó - törvényben, kormányrendeletben vagy önkormányzati rendeletben meghatározott - tilalmat megszegi,

b) vendéglátó üzletben tizennyolcadik életévét be nem töltött személy részére szeszes italt szolgál ki,

c) a szeszes ital eladása során közterületen vagy nyilvános helyen szemmel láthatóan részeg állapotban lévő személynek szeszes italt szolgál ki,

d) közterületen vagy nyilvános helyen fiatalkorút szándékosan lerészegít,

szabálysértést követ el.

(2) Az (1) bekezdésben meghatározott szabálysértés miatt a közterület-felügyelő is szabhat ki helyszíni bírságot.

2013. okt. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"csak nem büntethetnek meg érte(elrontottak valami jogszabályt vagy mi) "


Akkor valójában miért is nem lehet? Mert eljönnek érted a lidércek és elvisznek a pokol fenekére? Hahahaha...

2013. okt. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 lindmayer ***** válasza:
múltkor egy rendőr megállított, hogy ne igyam a sört közterületen, mert nem szabad, és, hogy szerencsém van, mert nem büntethet meg
2013. okt. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!