Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit szóltok az ügyvéd úr...

Mit szóltok az ügyvéd úr kijelentéseihez?

Figyelt kérdés

Az ATV Start vendége Kende Péter ügyvéd.

http://www.youtube.com/watch?v=_ETuwBFjuZY


Nagyon kemény, még ilyet nagyon nem is hallottam tévé műsorban... ennyire szókimondóan a műhibaperekről nem igazán volt még beszéd tudtommal.



#ügyvéd #Kende Péter
2013. okt. 31. 15:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem csípem Kendét, de itt igaza van.
2013. okt. 31. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem néztem meg a videót, de ismerem Kende álláspontját ebben az ügyben, és teljesen igaza van, egybevág az én tapasztalataimmal is.
2013. okt. 31. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez az ember egy idióta.


"Megkérdezném a bírót, hogy mi lenne, ha az ő fia lenne."

Demagóg, szakmaiatlan kérdés egy jogásztól.


"Igenis féljen, mert mi halunk meg." Ha retteg, és nem mer hozzányúlni a beteghez egy orvos, akkor is meghal. Az ismerőseim között egy hónapja sem volt ilyen miatt haláleset: kockázatos műtét volt, és egyetlen orvos sem merte vállalni a felelősséget. Kicsit visszás a helyzet, mert az orvosok is meg vannak lőve... elvállaljam úgy, hogy 50% eséllyel meghal, és akkor engem lehet, hogy elővesznek, vagy inkább húzzam meg magam? Külföldön ezt kicsit jobban viselik az orvosok, mert ott betegre keresik magukat, és kifizetnek egy műhibapert adott esetben. Magyarországon rettegnek dolgozni.


Nem azt mondom, van igazság abban, hogy sok orvos menthetetlenül sznob, vérig van sértve, ha valaki azt feszegeti, hogy azért keres többet, mint egy takarító, mert nagyobb a felelősség is a vállán, tessék vállalni...


De az ügyvéd úr iszonyatosan nem képes a jelenséget a maga komplexitásában nézni.

2013. nov. 1. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
47%
Nem tudom, miért demagóg, meg nem elég komplex az, aki egy banális betegségben 20 évesen meghalt fiú halálának körülményeit firtatja. Akut vakbélgyulladással minden vizsgálat nélkül hazaküld valakit egy orvos? És ez csak egy piciri kis hiba, miközben ha nem küldi haza, egy rutinműtéttel megmenthető lett volna! Ha ez is rendben van és megengedhető ebben az országban, és ezzel sokan egyetértenek, akkor innen tényleg menekülni kell.
2013. nov. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Előző:


azt felejted el, hogy ő nem csak a konkrét esetről beszélt, hanem általában a műhibaperekről is.


Egyébként minden bűncselekménynél szakmaiatlan azzal befolyásolni a bírót, hogy 'és ha önnel történt volna?'

2013. nov. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!