Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan büntethető, ha egy...

Hogyan büntethető, ha egy ügyvéd útlevelet vesz át letétként és azt visszatartja? Tehetek-e rendőrségi feljelentést? Ha érvényteleníttetem az útleveleket, vagy meghiúsult egy utazás, külföldi munkavállalás, kérhetek-e kártérítést?

Figyelt kérdés
Az ügyvédi iroda letétként átvette gyermekeim útlevelét. Nekem, az édesapának sem adja oda, bár egy 1998-as törvény szerint útlevelet letétbe adni ill. letétként átvenni nem szabad.
2013. okt. 14. 10:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát mindenekelőtt tájékoztasd az ügyvédet, hogy ehhez nem volt joga.

Kérd vissza az útlevelet, ha nem adja menj a kamarához és jelentsd be. A kamaránál a többi kérdésedre is választ fogsz kapni.


Azt azonban nem értem, hogy miért írtad ki az ügyvédi iroda nevét ide. Ehhez neked nem volt jogod, ugyanis rossz hírét kelted az irodának, névtelenül lehet hogy valótlan állítással.

Ha mindenki tisztára söpörné a saját portáját, rend lenne a világban.

2013. okt. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Tán kérdezd meg, hogy mit fogad el helyettük letétként. Ki adta oda letétként? Te ? Mert ugye valami miatt átvett letétet tőled az ügyvéd?
2013. okt. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Már megtettem, tudja, hogy nem volt joga hozzá. A volt élettársam adta oda neki, utána elment külföldre. A címét nem adja meg, a gyerekeket viszont vinné. A kamarához holnap megyek.
2013. okt. 14. 10:35
 4/5 anonim válasza:
Nem mert nemmletétbe hanem megőrzésre vette at az anyától hogy biztonságban legyen
2013. okt. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ahhoz sincs joga. Biztonságban? Kitől? A gyerekek anyja Ozora fesztiválról jött haza. Ha biztonságban szeretné tudni az útleveleket, miért nem vitte magával?
2013. okt. 14. 17:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!