Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A kezdő vezetői engedély...

A kezdő vezetői engedély vonatkozik a mezőgazdasági vontatóra és lassú járműre is? Vontatmány szempontjából?

Figyelt kérdés
Most akarom lerakni a B-s jogsit, amivel vezethető pl traktor is, 2 nehézpótkocsival. De mivel első jogsim lenne, így olyat is olvastam, hogy vntatmányt nem húzhatok. Most akkor pótkocsit sem? És bálázót, ekét, rendsodrót?
2013. nov. 3. 08:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Politikailag nem látom akadályát.
2013. nov. 3. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
B-s jogsival soha nem vezethetsz trakit két nehézpótkocsival!!! Traktort igen, függesztett munkaeszközökkel, de nem vontatottal! Rosszul értelmezed a jogsi kódjait!
2013. nov. 3. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
de, mivel a T nemzeti kategória magába foglalja a: "mezőgazdasági vontató és két nehéz pótkocsi - lassú jármű és pótkocsi - kerti traktor - állati erővel vont jármű hajtására"
2013. nov. 3. 09:29
 4/6 anonim ***** válasza:
Akkor hajrá, a büntit nem én fizetem! Okosakat is kérdezzél meg ez ügyben, én szóltam!
2013. nov. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Biztos, hogy vezethető! Az oktató is mondta, mert szerinted akkor mivel lehet trakit vezetni??? Csak a vontatmányt nem kérdeztem tőle, azért meg nem akarom zaklatni, kezdeni meg majd márciusba kezdem. Addig jó lenne tudni, de nem tud senki értelmeset mondani.

Mivel vezethető akkor traktor két nehéz pótkocsival?

2013. nov. 3. 14:57
 6/6 anonim ***** válasza:

Na akkor hozzá szolok!

B kategória mellé adnak AM kategóriát = Segédmotor 50 köcenti!


K Kategóriát ami Kerti traktor!

És most figyeljetek! :)) T Kategória 185 ös korlátozással!

Ami azt jelenti hogy Mezőgazdasági vontató "KÖNNYÜ PÓTKOCSIVAL!!!!


Ami érvényes a Mezőgazdasági vontató két nehéz pótkocsi vezetéséhez az allábbi kategóriák!


T KATEGÓRIA Korlátozás nélkül! 16 éves kortól megszerezhető!


Továbbá:

TR Trolibusz kategória Ez viheti a 2 nehéz pótot!!

CE Kategória Ez viheti a 2 nehéz pótot!!

T kategória korlátozás nélkül aminek a végén van a 185 ös kód azzal nem lehet húzni egy nehéz pótot sem csak könnyüt!


Így néz ki a dolog! :)

2013. nov. 4. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!