Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha már megvan a B jogsim 3...

Ha már megvan a B jogsim 3 éve és most megyek nagymotorbol akkor kezdő lessz a vezetői engedélyem, tehát nem vihetek utast?

Figyelt kérdés

mert ugye már a B kategória is nemzetközi...

vagy akkor meg kell várni hogy a motor jogsi megszerzése után teljen el 2 év ?



2013. okt. 15. 19:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Na akkor induljon a virtuális bunyó!


Igen, kezdő vezetői engedélyed lesz (csak így póriasan egy esszel).


A jogszabályban sehol sem említik a nemzetközi kategóriákat!


Van motoros gyakorlatod? Nincs!

Kezdő motoros vagy? Igen!


Mellesleg:

2. Kezdő vezetői engedély



6. § (1) A vezetési jogosultság első alkalommal történő megszerzésének napjától számított két évig a vezetői engedély kezdő vezetői engedélynek minősül.


(2) A kezdő vezetői engedéllyel az „AM”, az „A” és az „A” korlátozott kategóriára, továbbá az „A1”, az „A2” és a „B1” alkategóriára érvényesített bejegyzéssel utas nem szállítható, valamint a „B”, a „C” és a „D” kategóriára, továbbá a „C1” és a „D1” alkategóriára érvényesített bejegyzéssel – a Magyar Honvédség kezelésében lévő járművek kivételével – pótkocsi nem vontatható.


Más kérdés az, hogy a legtöbb rendőr szarik rá!

:(

2013. okt. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
45%

Dehogynem vihetsz.

"A vezetési jogosultság első alkalommal történő megszerzésének napjától számított két évig"

3 éve volt a "vezetési jogosultságod első alkalommal történő megszerzése", vagyis már nem vagy kezdő, függetlenül a kategóriáktól. Ez lesz az egyik legelső dolog, amit a tanfolyamon el fognak mondani.

2013. okt. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"3 éve volt a "vezetési jogosultságod első alkalommal történő megszerzése", vagyis már nem vagy kezdő"


Nem egészen, mert kategóriánként külön számít!

Vegyük pl. a C kategóriát: Vajon miért említi meg külön a jogszabályalkotó a kezdő vezetői engedélyek között, amikor a C vizsga előtt simán meg van a 2 év B kategóriás gyakorlat! És még se számít bele! Pont, mint a motorkerékpár gyakorlatba nem számít a B.

2013. okt. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"kategóriánként külön számít"

Akkor nem úgy lenne a jogszabályban, hogy

"6. § (1) AZ ADOTT KATEGÓRIÁBAN a vezetési jogosultság első alkalommal történő megszerzésének napjától számított két évig a vezetői engedély kezdő vezetői engedélynek minősül." ?

Nem az első ilyen kérdésre válaszolod ezt, és nem én vagyok az első, aki megcáfol, és az is tény, hogy nekem és minden ismerősömnek egyértelműen megmondták már az oktatáson (különböző oktatók), hogy elég, ha a B-s jogsi régebbi két évnél. Én inkább nekik hiszek, és nekem az általad idézett részek se azt mutatják, hogy igazad lenne. Nem tudom, van-e egyáltalán motoros jogsid, de én tapasztalatból beszélek.

(Vitába nem akarok belemenni, ha válaszolsz, azt elolvasom, de részemről itt lezártam.)

2013. okt. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!