Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Követelhetek-e bármit a...

Követelhetek-e bármit a (volt) munkáltatómtól ezek alapján?

Figyelt kérdés
Jelenleg felmondási időmet töltöm a cégnél. Volt egy alapbérem, + teljesítményalapon további x összeg. Az alapbéremet kifizették, de a teljesítményalapú bért nem kaptam meg. A probléma az egésszel az, hogy a munkaszerződésben - amiben mellesleg az alapbéremet is csökkentették, holott ugyanannyi órában, ugyanabban a beosztásban dolgoztam - a teljesítményalapú bérezés nincs megemlítve. A szerződést az "ez van, vagy viszlát" utasítás alapján voltam kénytelen aláírni. Emellett munkaidő-keretben dolgoztam 3 hónapig és jelentős túlórám volt, amit jelenléti ívekkel bizonyítani is tudok, természetesen ezt az összeget sem kaptam meg. No persze ez sem olyan egyszerű, ugyanis a munkaidő keret kiírása a raktárosokra és a sofőrökre vonatkozott, én meg bár lényegében raktáros voltam, papíron logisztikusként szerepelek. Szóban erre is kaptam ígéretet, de a szó ugyebár elszáll... Nem tudom mit tegyek, mert szerződés szerint nem sok mindent támadhatok meg, de a gerinctelenségnek is van egy határa, amit úgy érzem a munkáltatóm átlépett. Hasonló helyzetben van a cég összes dolgozója.

#felmondás #kifizetés #bér #túlóra #munkaidőkeret #teljesítmény alapú bérezés
2013. nov. 10. 17:48
 1/2 anonim ***** válasza:
Én ilyen esetben foglalni szoktam.
2013. nov. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Persze feljelented, majd elveszted a pert, és fizethetsz per költséget stb. A munkáltatók többször nyernek az ilyen perekben.
2013. nov. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!