Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mennyi kártérítést követelhete...

Mennyi kártérítést követelhetek? 7M-s lopással ártatlanul gyanúsítanak.

Figyelt kérdés

Feljelentettek dolog elleni erőszakkal elkövetett jelentős értékre elkövetett betöréses lopás bűntettének magalapozott gyanújával. Mindezt azért, mert Vaterán hasonló órát kínáltam, mint amit elloptak az illetőtől, emellet rám akarja verni az egész háza kifosztását is. De a nyomozónak a helyszínen megmutattam, hogy ez az enyém. A vizsgálat eredménye kétség nélkül az én ártatlanságom fogja bizonyítani.

Szeretnék a feljelentő ellen én is feljelenteni (ezt a rendőrség hivatalból is megfogja tenni). A lopással okozott kár 6.910.000 Ft. Hamis vád emelés miatt mennyi kártérítést követelhetek, vagy mennyit kaphatok. Ez polgári peres ügy lesz, vagy sima rendőri és nem kell bíróságra járnom?


2010. aug. 14. 08:05
 1/10 anonim ***** válasza:
84%

na várj, két külön dologról beszélünk


van egy rendőrségi, hivatalból üldözendő, közvádas bűncselekmény, a hamis vád, amit az illető ellen indítanak, és ezzel párhuzamosan te persze polgári úton pereskedhetsz, csak tudnod, kell, hogy annak komoly költségei vannak, szóval jobban járnál, ha a büntetőperben bejelentenéd a polgárjogi igényedet is egyúttal (na meg talán gyorsabb is).


És azért ezt se vedd ám 100% biztosra, mert ha lezárják a nyomozást "bűmcselekmény hiányában", akkor oké, akkor remélhetsz kártérítést, de ha meg "bizonyítottság hiányában", akkor nem tehetsz semmit. És ugye mivel ők sem hülyék, bevallom, nagyon kevés olyan esetet látok, amikor "bűncselekmény hiányában" zárják le, pont az emlíettt ok miatt, hogy ne tudj kártérítést követelni, pedig tök egyértelmű a helyzet, csak hát így akkor elég sokan követelnének kártérítést. Nagyon durva, de ez az igazság.


De hát ezzel együtt sok sikert, hátha neked mégis szerencséd lesz.

2010. aug. 14. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
58%

jaj és csak egy jó tanács:

az ilyen vatera és társait meg egyéb okokból is messziről kerüld, meg annyi buktatója van, hogy azt el nem tudod képzelni .... már külön fóruma van a vatera károsultjainak pl, és én is hallok éppen elég szép történetet


hidd el, az ilyen netes dolgokat nagyon egyszerű manipulálni úgy, hogy te gyere ki xarul belőle, aztán bizonyítani meg persze semmit se tudsz magad mellett

2010. aug. 14. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a szakszerű válaszod!


Csak még egy kérdés, 21 éves tájékozatlan fiatalember vagyok, aki ehhez hozzásem tud szólni.

A büntetőper jelenleg folyik?, és most menjek a gondommal a rendőrségre, vagy várjam meg a határozatott.

És ha az lesz benne, hogy bűncselekmény hiányában, akkor a per számomra költségmentes lesz?, és így nem kell sok pénzt rá áldoznom?

De gondolom a jogban jártas vagy, mennyi pénz volna itt reális?

2010. aug. 14. 08:45
 4/10 anonim ***** válasza:

Szerintem, bár nem vagyok jogász, de ami költséget okozott az illető megalapozatlan vádaskodása, azt követelheted rajta.


Ha van egy dörzsölt ügyvéded, akkor erkölcsi, hírnvérontási, rágalmazási jogcímen is kérhetsz kártérítést, de kevesebbet, mint a tárgyügyben felmerült kárösszeg.

2010. aug. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

igen, hát polgárjogilag a te szubjektív dolgod, hogy szerinted mekkora kárt okozott erkölcsileg és esetleg anyagilag is az illető, azaz ez felmérhetetlen ... ha netán pl. előzetesbe kerültél miatta és elvesztetted a munkahelyed szb, na akkor ott több milliót lehet, és persze minden költség majd őt terheli (az ügyvédi is), de azt tudnod kell, hogy a per megindításának a költsége 6%, ha csak nem kapsz költségmentességet mert pl nincs jövedelmed


a követelendő reális összegről nem tudok nyilatkozni, mert ehhez ismerni kellene a körülményeket


egyébként ha megkaptad a nyomozást megszűntető határozatot, akkor kezdheted indítani a polgárit, hiszen akkor van mire hivatkoznod

2010. aug. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
a hamis vád az illető ellen viszont közvádas bűncsleekmény, szóval azt elvileg a rendőrségnek magának is kéne indítania és nem neked, ettől függetlenül sokszor lusták mint a dög, és nem indítanak, ez esetben azért kérdezz rá erre
2010. aug. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Anyagi kár, csak abból keletkezett, hogy a vaterán leütött árút nem tudom átadni (mert elkobozták, a nyomozás végéig).

Csak jegyzőkönyvet írtunk bent a rendőrségen, nem tudom, hogy ez a munkahelyemre kifog -e hatni, mert éjjeli őr vagyok, és az erkölcsi tanúsítványt kértek. Nem tudom, hogy ez be fog e kerülni az erkölcsimbe.

Plusz némi buszjegy, amiért hazajöttem a rendőrségről.

Kicsit cikinek éreztem, hogy rendőrök jártak nálam, az egész utca erről beszél.

De anyagi sérelem ezentúl nem ért engem.


Azért volt engem értelmetlen vádolni, mert az órán hiányzott egy gyöngy egy meghatározott helyről. Az enyémen ez megtalálható volt.

Csak annyi lett volna a dolga, hogy kérjen egy éles képet, az óra azon részéről, és vége. Ezért kellet ilyen súlyos, nagy volumenő üggyel megvádolne, egy eddig makulátlan rendőrségi múlttal rendelkező embert. Az én családi körömben, nagyon ciki, az is, hogy a gyanú felmerül bennem (nagybátyám ismert politikus).

2010. aug. 14. 23:27
 8/10 anonim ***** válasza:

nézd sajnos a rendőrségnek tudod semmi se ciki, és sajnos sokszor van olyan ügy, hogy "tök mindegy ki az és mi az, csak legyen már egy gyanúsított, hogy lezárhassuk az ügyet", és baromira nem érdekli őket, kire verik rá a balhét, csak valaki palimadarat sikerüljön fogniuk


egy házkutatás meg mondjam azt, hogy amolyan semmiség egy rendőrségi eljárásban, rutin-dolog, tehát ezt nem igen tudod megkifogásolni, hát a hozzáállásukat meg sajnos nem kell bemutatnod, tudom én, hogy a semmiért is képesek úgy szétdobálni a lakást, hogy utána 2 héát alatt se teszel rendet, de hiába teszel panaszt ez ellen, én még nem láttam olyat, hogy valakinek helyt adtak volna, sajnos a panaszt is ők maguk bírálják el (ez a gyönyörű magyar jogrendszer)


az erkölcsi károdat persze már azért számolgathatod, csak ahogy írtam ehhez kell induló pénz azonnal, mert a pereskedés sem olcsó (6 %) + ügyvéd


na aztán az erkölcsidet tekintve pedig ne aggódj, mert ha nem lettél jogerősen elítélve (azaz bíróság által), akkor semmi nem lesz az erkölcsidben! azért mert van egy éppen folyó rendőrségi ügyed,, attól még teljesen tiszta erkölcsit kapsz, szóval kérd csak ki nyugodtan !


ha pedig konkrétan valami kérdésed van, írj privit, mert így nagyon nehéz

2010. aug. 15. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, a válaszokat. Jelenleg nincs benne felmerülő kérdés, de ha lesz írok privit neked.

Köszönöm.

2010. aug. 15. 08:14
 10/10 anonim ***** válasza:

Valaki írta a bűncselekmény hiányában történő megszüntetést - ez nem jó így, bűncselekmény mindenképp történt.

Fontos, hogy csak akkor kapsz megszüntető határozatot, ha gynúsítottként ki vagy hallgatva. Ha ez nem történt meg, azt sem tudod meg, mikor lett vége a nyomozásnak és a határozat ellen sem lesz panaszjogod.

Úgy kell hogy megszűnjön a nyomozás, hogy "a bűncselekményt nem a gyanúsított követte el", azt hiszem, Be. 190. § (1) bek. c. pontja szerint. Ebben a pontban a rendőrség nem szüntetheti meg a nyomozást, csak az ügyészség.

Megintcsak fontos, hogy kezdeményezz Te magad eljárást hamis vád miatt, a rendőrség szerintem nem fog, szinte minden feljelentést ismeretlen tettes ellen tettnek tekintenek, ha így van, nem is kell feljelentést tenniük.

A hamis vád, hamis tanúzás, hatóság félrevezetése ügyeket nem a rendőrség vizsgálja, hanem a Nyomozó Ügyészség, oda tedd a feljelentésedet, ha a rendőrség is átteszi, legfeljebb egyesítik.

Kártérítést polgári peren kaphatsz, tehát polgári peres bírósági eljárást kell indítani, de szerintem a nyomozó ügyészségi ügy lezárása után van erre lehetőség.

2010. aug. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!