Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » HA a nemrég elhunyt nagypapám...

HA a nemrég elhunyt nagypapám padlásán egy éles, illegálisan tartott pisztolyt találnék, akkor mit a legjobb csinálni?

Figyelt kérdés

Mondjuk ha éppen átnéznénk a házat, beleértve a padlást is papa halála után. És én a padláson eldugva találnék egy éles pisztolyt, lőszerekkel, póttárakkal. A feliratok rajta csak cirill betűsek, oroszok. Csak én tudnék róla, mert nem szólok se mamának, se a többieknek.


Mi a jobb?


1. Szólni a rendőrségnek és átadni nekik. Ez esetben történhet velünk valami? Mamát, vagy minket elővesznek miatta, vagy papát holtában még elítélik valamiért? Vagy állandóan kihallgatásokra kellene járni? Megvádolnak minket, rabosítanak? Honnan tudnák, hogy mi nem tudtunk róla?


2. A Dunába dobom. Mondjuk darabonként, szétszedve. Soha senki nem tudja meg és kész.


Mondjuk ha valami hasonló látvány tárulna elétek egy dobozban:


[link]


Csak a képen lévőnél több lőszeres dobozzal.


2013. nov. 15. 08:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
74%

A helyedben én két dolgot tennék, hogy a lelkiismeretem tiszta legyen.

1. Szólnék a rendőrségnek, ők kiküldik a tűzszerészeket

2. Nem nyúlnék hozzá, mert nem vagyok képzett, és veszélyes lehet. (Ki tudja, nincs-e benne felejtett lőszer, vagy egyéb olyan hibája az évek alatt, ami miatt Neked vagy valakinek, aki veled van, még véletlenül is komoly baja eshet.)A szétszedését már ebből az okból sem javaslom, ne rizikózz, inkább bízd az ilyesmit szakemberre és vigyázz magadra


Mi már találtunk világháborús gránátot, félig szét volt rozsdásodva, szerencsére volt annyi eszünk, hogy nem nyúltunk hozzá, hanem rögtön azt tettük, amit leírtam. (Mivel régi volt, érintésre felrobbanhatott volna annak a kezében, aki felveszi)


Semmi bajod nem lesz belőle, ha értesíted a rendőrséget.

Miért ne hinnének Nektek, csak részletesen és pontosan el kell mindent mesélni. Ha bejelented, azt már önmagában is úgy veszik, hogy semmi rossz szándékod nincs és nem is volt a fegyverrel kapcsolatban. Ellenben ha tovább dugdosod, vagy megpróbálod szétszedni (ami önmagában is veszélyes, mert nem értesz hozzá) az már tiltott/illegális fegyverbirtoklásnak minősül és büntetendő, tehát ebből bizony már komolyabb gondod lehet, mint egy egyszerű bejelentésből.


Ha van a közelben rendőrörs, ott megteheted a bejentést. Ha kis településen laksz, a körzeti megbízott rendőrt kell értesítened, ő már tudni fogja a további teendőket és részletesen elmondja majd Neked!


Remélem, helyesen döntesz!

2013. nov. 15. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
71%

Leadod a rendőrségnek, kihallgatnak, kivizsgálják a dolgot és mindenki boldog.


De akár meg is tarthatod, elfér a padláson.

2013. nov. 15. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
51%

pisztolyt találnék, akkor

Majd,ha találsz elmondjuk mit tegyél.

2013. nov. 15. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Pisztolyhoz nem kell tűzszerész. Meg volt töltve. Kivettem a tárat, a tárból a töltényeket és a csőben lévő töltényt is kiszedtem. A pisztoly kb. annyira veszélyes, mint egy konyhai szeletelőkés. Nem atombombáról, de mégcsak nem is fel nem robbant gránátról van szó. Volt már korábban is fegyver a kezemben életemben.


Lebuktam, szóval nem csak elméleti a kérdés, hanem tényleg megtörténik éppen (ki gondolta volna).


A megtartása eszembe sem jutott. Minek? Ha kitör a háború (milyen háború ugye?), lesz egy öreg Sztecskin pisztolyom (megnéztem a nevét), amihez a meglévő töltények már minimum 20-25 évesek? Talán már ki sem lőné őket, annyira öregek (mindenesetre ezt sem próbálom ki).

2013. nov. 15. 09:27
 5/18 anonim ***** válasza:
70%
Jó vastagon be kell zsírozni és betekerni papírba, utána száraz helyen tárolni.
2013. nov. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 kovpet ***** válasza:

"Lebuktam, szóval nem csak elméleti a kérdés, hanem tényleg megtörténik éppen (ki gondolta volna)."


Ügyvéd nélkül ne mondj semmit! Amit elkövettél, az lőfegyverrel és lőszerrel való visszaélés, 2-8 év szabadságvesztés lehet belőle. Természetesen nem ültetnek majd le, de egy ügyvéd tanácsai mellett minimalizálod majd a büntetést, amit kapsz. Mert fogsz kapni. Valószínűleg csak pénzbírságot.


Itt egy ügyvéd weblapja: drbokros.hu, ő ilyen esetekkel foglalkozik, erre specializálódott. Vedd fel vele a kapcsolatot, azt javaslom.

2013. nov. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
74%

Nehogy elherdáld haver!

A Sztecskin rendkívül nagy értékű és sorozatlövésre is alkalmas. Ezt egy életen át bánnád, ha elcsesznéd, mert ilyet ma már nem könnyű szerezni még ha milliomos vagy sem.

2013. nov. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
ne add nekik, ezeknek ne add. vidd ki Bécsbe és add el egy olyan gyűjtőnek, aki nem magyar
2013. nov. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

6:


A lebukást nem úgy értettem hogy a rendőrség előtt buktam le. Hanem hogy előttetek, válaszolók előtt. Mert a kérdésben csak elméleti szinten kérdeztem rá, pedig valójában is ez történik.

2013. nov. 15. 13:28
 10/18 A kérdező kommentje:

Csak minek tartsam meg?


Mi olyan erős a 2-8 évvel szemben, hogy megtartsam (vagy megpróbáljam eladni)? A minimum 20 éves Makarov típusú töltények sem hiszem hogy működnek még hozzá.

Nekem nincs semmi szükségem sorozatlövő pisztolyra. Szomorú persze, hogy az átlag magyarnak nem lehet éles pisztolya vagy puskája, de sorozatlövőre semmi szükség különösen.

Magammal hordani nem akarnám, otthonvédelemre meg azért necces, mert továbbra is a padláson van (nem vittem sehova) és ha betörnek akkor nem mászna fel mama a padlásra, hogy elővegye (én meg ugye nem is ott lakom, ahol a fegyver van).

Maximum ha háború, polgárháború, vagy anarchia törne ki, akkor lenne értelme, de erre kicsi az esély.


Eladás? Hol? Ausztriában? És hova álljak ki, vagy tegyem fel a hirdetést? Nincsenek alvilági, sem pedig egyéb fegyveres kapcsolataim. A vaterára sem fogom feldobni.


A legokosabbnak valamiért a részlegesen szétszerelt fegyver darabjait külön-külön (szán, cső, helyretoló rugó, tok, tárak) elásni vagy a folyóba dobni.


Ha van valami legális része (pl. az éles lőszer befogadására alkalmas tárak nem tudom legálisak-e, vagy a tokja) esetleg megtartom emlékbe/eladom.

2013. nov. 15. 13:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!