Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A Pillangókés illegális cucc?

A Pillangókés illegális cucc?

Figyelt kérdés
2013. nov. 16. 18:45
 1/8 dirtboy ***** válasza:
64%
nem,engedély nélkül vásárolható ha elég idős vagy
2013. nov. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mitől lenne illegális?
2013. nov. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
44%

[link]

Nem.

2013. nov. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%

Közbiztonságra különösen veszélyes eszköznek minősül, akárcsak a rugós kés, boxer, stb. Magyarul ha házkutatáskor az otthonodban találnak egyet, akkor leszarják, de ha igazoltatás során foganatosított ruházatátvizsgálás alkalmával kerül elő a zsebedből, akkor szabálysértési feljelentést von maga után, mivel közterületen nem lehet nálad.

Egyébként meg Szabálysértési törvény (2012. évi II. tv

2013. nov. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 kovpet ***** válasza:
# 4: Nem KKVE, csak ha 8 centi fölötti. Fent linkelték a vonatkozó jogszabályt. A francia kés van nevesítve (az rugóval kilövi a pengét) nem a pillangó.
2013. nov. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
56%
Igaz, tévedtem. Már kikerült a kkve felsorolásból, úgyhogy ha nincs 8cm hosszú a vágóéle, akkor lehet nálad, bár véleményem szerint tök felesleges, inkább egy svájci bicska, azzal többre mész
2013. nov. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
tudtommal nem az, én 14 évesen vettem magamnak egyet és oda is adták
2013. nov. 21. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a sok kérdést
2014. febr. 11. 18:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!