Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hagyatékkal kapcsolatos...

Hagyatékkal kapcsolatos kérdésem van. Mi történik abban az esetben, ha három testvér közül csak az egyik tartotta a kapcsolatot a szülővel, ám az örökségre mindhárman igényt tartanak?

Figyelt kérdés
Tehát van 3 testvér. Az egyik évekkel ezelőtt elment otthonról, a tartózkodási helye a mai napig ismeretlen. A második testvér nem tűnt el, de a kapcsolatot nem tartotta az édesanyjukkal. A harmadik testvér pedig együtt élt az anyukával, ő ápolta haláláig. Most a temetésre ő vett fel kölcsönt, ő fizette az egészet. A másik testvér pedig ugyanúgy igényt tart az ő részére az ingatlanból, mintha mindent közösen rendeztek volna el anyagilag. Valahogyan be lehet ezt hajtani rajta? És ha felbukkan az "eltűnt" testvér, akkor ugyanúgy örököl, mintha nem ment volna el? Vagy valahogy lehet bizonyítani, hogy kamaszkora óta még csak életjelet sem adott magáról?
2013. nov. 21. 10:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Megoldás nincs, csak kiskapuk vannak.


Mindhárman ugyanúgy örökölnek egyenlő részben, ha végrendelet nem rendelkezik másként. Jó lenne tudni hogy mit (pl ingatlan?), akkor konkrétabb választ lehetne adni.

2013. nov. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igen, egy ingatlan. Végrendelet nincs. Állítólag az anyuka akart végrendelkezni, de már nem volt rá alkalma.
2013. nov. 21. 11:11
 3/13 anonim ***** válasza:
Mindhárman örökösök, független a kapcsolattartástól; a temetési költségek ráeső hányadát be lehet fizettetni vele, ha másképp nem megy, az örökség terhére.
2013. nov. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Értem. Én is úgy tudtam, hogy a temetés költségei az örökösök között oszlanak szét. De ugye erre majd felszólítják őket, hogy fizessék ki a rájuk eső részt?
2013. nov. 21. 11:47
 5/13 anonim ***** válasza:
Annak kell felszólítani rá őket, aki kifizette, ha önként nem fizetnek, akkor ügyvédet kell megbízni.
2013. nov. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 tomala ***** válasza:

Hagyatéki tárgyaláson fel eleve a temetési költséggel csökkentett részt fognak a kapni, te pedig annyival többet.


Ha már kiskaput említett az első: Én nem akarok itt senkit magánokirat-hamisításra biztatni, csak érdekességként mondom, hogy a törvény szerint a végrendeletet eredetinek fogadják el, ha az örökhagyótól valónak TŰNIK. Tehát ha ott van rajta a neve aláírásként, és megfelel a végrendelet kevés formai követelményének. Innentől a többi örökös csak bíróságon tudja megtámadni a végrendeletet, és hamis mivoltát nekik kell tudni bizonyítani.

2013. nov. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én arra a kiskapura gondoltam, ha ingatlanról van szó, hogy az értékesítést nagyon meg lehet nehezíteni. Aki más országban él, nyilván csak készpénzt szeretne látni, mert egy harmad ingatlannal semmire se megy. Aki az ország másik pontján szintén. Aki a mamával élt, az sokáig haszonélvető lehet így. Mire kényszerértékesítést elrendelik az sok idő.
2013. nov. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Egyébként nem rólam van szó, hanem az egyik legjobb barátnőmről, ő volt az, aki ápolta az anyukáját. Szegény most nagyon kétségbe van esve mert a nővére fenyegetőzik hogy kisemmizi. Hát nagyon remélem, hogy meg sikerül nyugtatnom. Ha valaki tud még valami okosat írni, akkor azt szívesen veszem.
2013. nov. 21. 14:46
 9/13 A kérdező kommentje:
Tehát a barátnőm, aki az anyukájával élt és születése óta abban a házban lakik, az lehet haszonélvező?
2013. nov. 22. 12:51
 10/13 anonim ***** válasza:
Haszonélvezetet csak a tulajdonos jegyeztethet be, nem az kapja, aki ott él. Ez alól csak jövő tavaszig kivétel a házastárs, aki özvegyüléskor haszonélvezetet kap.
2013. nov. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!